Неймар и Бразилия запазиха надежди за олимпийска титла

Голямата звезда на тима Неймар игра с много настроение, но не успя да се разпише.

След разочароващото начало и двете нулеви равенства срещу ЮАР и Ирак, домакинът Бразилия най-накрая записа победа в олимпийския турнир по футбол при мъжете и съхрани надеждите си за първа титла.

"Селесао" разгроми Дания с 4:0 в последния си мач в групата и изпревари скандинавците с една точка, печелейки своя поток. На 1/4-финалите Бразилия ще се изправи срещу Колумбия.

Въпреки тежкото поражение, датчаните също продължават напред. Те се оказаха печеливши от равенството между Ирак и ЮАР (1:1) в другия мач от групата и с 4 точки завършиха втори.

Мачът започна с редица пропуски за домакините и в 26-та минута падна първото попадение. Барбоса центрира от левия фланг, топката стигна до Габриел и той някак я насочи във вратата.

Това беше ключовият момент в мача, след който домакините заиграха освободено и за забавление на публиката. В 40-та минута Габриел Жезус изскочи зад защитата и отблизо покачи на 2:0.

В 50-та минута Луан вкара трети гол за бразилците, а в 80-та Барбоса от малък ъгъл сложи точка на спора.