Берое свали Левски на земята

Мартин Райнов донесе ценните три точки с попадение в 12 мин.

Берое победи с 1:0 Левски в Стара Загора в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Националът Мартин Райнов донесе ценните три точки с попадение в 12 мин.

Старозагорци се изкачиха на девето място в генералното класиране, докато Левски е втори с три точки преднина срещу ЦСКА-София и с 12 зад лидера Лудогорец, който е с мач по-малко.

Берое създаде първото си положение в десетата минута, когато Николай Кръстев не успя да улови топката при далечен удар на Георги Божилов. Отбитата топка попадна в краката на Жуниор Мапуку, който стреля към празната врата, но Давид Яблонски застана на голлинията и спаси вратата на гостите.

Те все пак получиха гол в 12-та минута. Силен шут на Антон Карачанаков от пряксвободен удар беше блокиран от стената, но топката излезе в ъглов удар. Халфът центрира отлично от статичното положение, а Мартин Райнов засече с глава за 1:0.

След гола за Берое по-опасните ситуации бяха пред вратата на домакините, но "сините" така и не успяха да изравнят. В 20-та минута удар на Мехди Бурабия от далечно разстояние беше отразен от Душан Перниш, а малко по-късно нов шут на мароканския халф беше блокиран от защитник. Същото се случи и с опасен удар на Веселин Минев, докато Бабатунде Адениджи не успя да уцели вратата от удобно положение.

Нов удар на Бурабия от далечно разстояние беше първото опасно положение през второто полувреме, но то беше и последното за следващите над 30 минути. В 82-та Антон Огнянов получи топката сам в наказателното поле, но ъгълът за удар беше малък и Перниш спаси.