Невероятно! Хааланд продължава да изумява за Дортмунд

Невероятно! Хааланд продължава да изумява за Дортмунд Снимка: Getty Images

Ерлинг Хааланд продължава да изумява с екипа на Борусия Дортмунд и заби още два гола за новия си отбор в своя втори мач с жълто-черния екип.

Борусия разби Кьолн с 5:1 у дома в Бундеслигата, а 19-годишният нападател влезе в игра в 65-ата минута и реализира последните две попадения в срещата.

В дебюта си миналата седмица Хааланд изригна с хеттрик срещу Аугсбург, като също влезе от скамейката и помогна за обрата от 0:2 до 5:3.

Тази вечер всичко вървеше далеч по-гладко за Борусия и преди появата на норвежеца. Резултатът беше 3:1, когато Хааланд замени Торган Азар.

В 77-ата минута младокът вкара с добавка от малкото наказателно поле за 4:1, а 10 минути по-късно получи пас зад защитата, изпревари вратаря и с левия крак от малък ъгъл оформи крайния резултат.

Така Ерлинг Хааланд вече има 5 гола за Борусия за едва около 60 минути игра общо в двата си двубоя.

Поне временно Борусия се изкачи на трето място в класирането с 36 т., на 4 от лидера РБ Лайпциг.