Барса се издъни срещу Жирона на "Камп Ноу"

Видал и Меси се радват на първия гол.

Барселона стигна само до 2:2 с Жирона у дома в мач от петия кръг на Ла Лига. Домакините играха почти час с човек по-малко след директния червен картон на Клеман Ленгле в 35-ата минута.

Нищо обаче не предвещаваше такъв развой. В 19-ата минута Артуро Видал се пребори в наказателното поле и подаде около дузпата към свободния Меси, който с лекота отбеляза с удар по земята - 1:0. Четвърт час по-късно съдията изгони централния бранител на Барселона Лангле. Реферът получи известие от видеопомощниците си и прегледи ситуацията, за да извади директен червен картон на френския футболист. Повторенията показаха, че Лангле удря с лакът в лицето Пере Понс. В 45-ата минута домакините се пропукаха и  Стуани вкара за 1:1.

В 51-вата минута Жирона поведе отново. Порту стреля в тялото на Тер Стеген, а отбитата топка попадна в Стуани, който с мощен шут прати кълбото в горния ъгъл на непокритата врата - 1:2. В 60-ата Меси нацели напречната греда след прекрасен фалцов пряк свободен удар.

В 63-ата Барса успя да да изравни. Меси подаде към Луис Суарес на първа греда, той вдигна топката, а Жерар Пике успя да надскочи всички, за да отбележи за 2:2.

В 86-ата Бускетс беше препънат пред наказателното поле на противника, но това остана скрито за съдията. Две минути по-късно Коутиньо шутира с фалц по диагонала от 20 метра и сантиметри го разделиха от целта. Така двубоят привърши без победител.