Пьонтек отново бележи! Милан би в Бергамо

Полякът няма спиране!

Милан спечели с 3:1 гостуването си на Аталанта, а за пореден път в герой за "Дявола" се превърна Кшищоф Понтек.

"Бергамаските" поведоха с гол на Ремо Фрюлер в 33-тата минута, а в първата на добавеното време Кшищоф Пьонтек вкара много красиво попадение след центриране на Рикардо Родригес.

В 55-ата минута Хакан Чалханоглу разстреля Етрит Бериша с мощен шут извън наказателното поле. Отново Пьонтек бе точен за Милан в 61-вата минута след гол с глава, надскачайки защитник при центриране от ъглов удар.

Това бе четвърти гол за Пьонтек в четири мача от Серия "А" с екипа на "росонерите". За Милан нападателят се разписа на два пъти и в турнира за Купата на Италия.

Двата тима водят ожесточена битка за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионска лига, като за момента "росонерите" са тези, които заемат заветната позиция.

В следващия кръг Милан приема Емполи, а Аталанта ще гостува на Торино.