Куп контузии провалиха България в последния мач

България отстъпи с 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25) гейма на Аржентина в полседния си мач от груповата фаза

България загуби последния си мач от група „С” от втора дивизия на Световната лига с 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25) гейма от Аржентина.

Въпреки поражението, възпитаниците на Пламен Константинов завършиха като победители в групата и ще се изправят срещу Белгия във финалната четворка на втора дивизия.

С победата си Аржентина също се класира за полуфиналите, които са следващата седмица отново в зала „Конгресна” във Варна, а на полуфинала ще срещнат победителя от група „D” Франция.

Българите дадоха борба на гостите само в първите два гейма. Още в началото на втория обаче неприятните новини за контузии на националите ни продължиха.

След като снощи Тодор Скримов напусна игрището контузен, тази вечер Теодор Тодоров, Николай Пенчев и Андрей Жеков също получиха травми.

Жеков имаше проблеми още снощи, но и днес излезе като титуляр. Още в началото на втората част, заедно с Пенчев, почувства болки и бе заменен.

Теодор Тодоров пък се сблъска неприятно с втория ни разпределител Агонцев и получи тежка травма в носа. В продължение на няколко минути лекарите на отбора ни не успяха да спрат кръвотечението от носа му, след което Тодоров е бил откаран с линейка в болница.

Волейболът във Варна продължава следващата седмица, като двубоят на България срещу Белгия е на 10 юли от 17:00 часа.