Сампдория и Милан стигнаха до 2:2

Ел Шаарауи изведе Милан напред в Генуа, но това се оказа недостатъчно за победата

Сампдория и Милан изиграха вълнуващ мач в Генуа, завършил 2:2, като гостите откриха чрез Ал Шаарауи още в 9 минута. Домакините обаче обърнаха хода на срещата с головете на Окака (45) и Едер в 51 минута. Милан стигна до точката с помощта на дузпа, изпълнена точно от Менес в 65 минута. Гостите останаха с човек по-малко пит минути преди края на срещата, след като съдията изгони Бонера, но Сампдория не успя да се възползва от това.

След този мач Сампдория и Милан са 3-и и 4-и в Серия А съответно с 20 и 17 точки, а това беше четвърти пореден мач без победа за миланския гранд.