Исторически успех за Полша - 1:0 над Северна Ирландия

Аркадюш Милик вкара исторически гол за Полша.

Полша постигна историческа първа победа на европейски финали - 1:0 над Северна Ирландия. Двубоят ог група С се игра на  „Стад де Ница” в едноименния град.

"Дружина полска" участва и на турнирите през 2008 и 2012 г., но тогава разочарова феновете си и не успя да запише нито един успех.

Другата голяма новина е, че решителното попадение не бе дело на суперзвездата Роберт Левандовски. Отбеляза го Аркадюш Милик в 51-ата минута. Нападателят на Аякс получи отлично подаване от Якуб Блашчиковски и точният му удар не остави шансове на Майкъл МакГавърн.

Тимът на Северна Ирландия предложи точно каквото се очакваше - висок дух и непримиримост до последната минута. Абсолютният дебютант на континентални шампионати опита натиск в последните минути, но така не стигна до изравнителен гол.

Поляците категорично доминираха на терена и при повече концентрация резултатът можеше да бъде далеч по-внушителен.