Лудогорец победи Берое и излезе начело

Лудогорец си реши мача още през първото полувреме. Снимка: Beroe.bg
Лудогорец си реши мача още през първото полувреме.

Отборът на Лудогорец излезе начело във временното класиране на Първа футболна лига, след като най-после изигра отложения си мач срещу Берое и записа успех с 2:0 в Стара Загора.

Така шампионите събраха 34 точки от 13 изиграни мача и изпревариха Левски с три пункта.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев, които през следващата седмица приемат Базел във възлов двубой от Шампионската лига, стигнаха безпроблемно до трите точки.

Разградчани поеха инициативата от първите минути и голът не закъсня. В 11-та минута Клаудио Кешеру получи дълъг пас от Натанаел, който защитата на Берое не очакваше, румънецът напредна и прехвърли вратаря на заралии Благой Макенджиев за 1:0.

В средата на полувремето Марселиньо вкара втори гол в мрежата на домакините, оставяйки безпомощен техния страж с удар извън наказателното поле.

Берое се опита да натисне Лудогорец и в 33-та минута Жуниор Мапуку излезе сам срещу Владо Стоянов, но националът се оказа по-бърз и спечели битката с голаджията на Берое.

Второто полувреме започна с гол на Кешеру, който бе отменен заради спорна засада. Той бе най-съобразителен при центриране от фаул, но страничният рефер вдигна флага.

С напредването на времето темпото спадна, а реферът Георги Кабаков показа няколко жълти картона.

Ганайския халф Карлос Охене на няколко пъти пробва рефлекса на Владо Стоянов, но без особен успех.

В крайна сметка нов гол не падна и "орлите" се поздравиха с важния успех, който ги изстреля на върха.