Португалия разнищи защитата на Австрия, но така и не вкара

Роналдо можеше да речи мача, но не му провървя.
Изглеждаше, че само Супермен може да вкара на австрийците.
В 12 мин. Луиш Нани проби отляво и навлезе на скорост в наказателното поле, преодолявайки технично противников защитник. Излезе лице в лице с вратаря Роберт Алмер.
Роналдо остана разочарован.
Капитанът даде всичко от себе си, но има моменти, когато късметът не достига.
Звездата на Австрия игра много слабо. Алаба бе сменен през второто полувреме.
11-метровият наказателен удар бе отлична възможност.

Мачът на отборите, които не оправдаха очакванията на старта, се превърна в мач на отборите, които разочароваха и във вторите си срещи на Евро 2016 след равенството 0:0. Австрия, защото игра слабо, а Португалия, защото не се възползва от това.

Единствената цел на Австрия през първото полувреме бе оцеляването. В самото начало изглеждаше, че срещата ще е двуостра, но това се оказа само лъжливо първоначално впечатление, породено от импулса в играта на австрийците, който бързо бе убит.

В първите минути Мартин Харник не успя да вкара от границите на вратарското поле след центриране отдясно. Фрапиращият пропуск остана единствената опасност, която австрийските футболисти създадоха от игра.

Всичко останало през първата част беше създадено и пропиляно от португалците.

В 12 мин. Луиш Нани проби отляво и навлезе на скорост в наказателното поле, преодолявайки технично противников защитник. Излезе лице в лице с вратаря Роберт Алмер, но не успя да го преодолее. При последвалия корнер Вилиям Карвальо засече с глава, но изпрати топката в стража на Австрия.

Футболистите в бяло бяха толкова притискани, че имаше моменти от мача, в които вратарят им играеше повече с топката, отколкото хлфовете от стартовата единайсеторка на Марсел Колер.

В 29 мин. Нани удари гредата след центриране от ъглов удар, а организация в играта на австрийската селекция липсваше. Действията им бяха хаотични както в защита, така и в атака. Полувремето все пак завърши при резултат 0:0.

След около час игра Юлиан Баумгартлингер влезе грубо на Жоао Моутиньо, а съдията Никола Рицоли отсъди пряк свободен удар в близост до Алмер. Кристиано Роналдо стреля опасно, но не уцели вратата.

Играта постепенно започна да се успокоява, а футболистите в червено предпочетоха постепенната атака, виждайки, че на скорост не успяват да отбележат.

В 78 мин. Мартин Хинтерегер повали Роналдо в наказателното поле, и Португалия получи правото да изпълни дузпа. Капитанът на иберийците застана зад бялата точка, поемайки отговорността, но удари греда. Така резултатът се запази – 0:0.

В 85 мин. Кристиано вкара гол, но не успя да се опази от засада. Така разочарованията за него и селекцията на Фернандо Сантош продължиха.

След изиграването на вторите мачове от груба F, все още нищо не е ясно.