Погба изпусна дузпа, Юнайтед изпусна победата на "Молиню"

Погба успя да си изпроси дузпата с хитро падане, но после пропусна от бялата точка Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 при тежкото гостуване на Уулвърхемптън в последен мач от втория кръг на Висшата лига.

През първата част "червените дяволи" владееха повече топката, но положения почти нямаше пред нито една от двете врати. Все пак в 27-ата минута Юнайтед използва своя момент и откри резултата.

Антони Марсиал получи от Рашфорд при скоростно нападение и с топовен шут изведе отбора си напред.

След почивката обаче "вълците" заиграха доста по-активно и това бързо даде резултат.

В 54-ата минута Раул Хименес стреля с глава след центриране от фаул и уцели гредата. Минута по-късно обаче изравнителният гол беше факт.

Рубен Невес беше оставен да си нагласи топката на дъгата на наказателното поле и отправи изключителен удар в горния ляв ъгъл, който с помощ и от горната греда влезе във вратата, а Де Хеа нямаше шанс - 1:1.

В 67-ата минута Пол Погба нахлу в наказателното поле и спечели дузпа за Манчестър Юнайтед. Самият французин взе топката, за да изпълни, но Руи Патрисио хвана ъгъла му и спаси дузпата.

Това си остана решителният момент от срещата и въпреки няколко интересни атаки до края, повече голове нямаше.

Така Юнайтед събра 4 т. след първите си два мача в първенството, докато за Уулвс това е второ поредно равенство.