Лудогорец отстрани Судува и влезе в групите на Лига Европа

Победата с 2:0 в Разград беше решаваща, а нулевото равенство в реванша беше достатъчно, за да класира Лудогорец в групите Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец е в групите на Лига Европа!

Българският шампион завърши 0:0 като гост на литовския Судува в плейофа реванш за влизане в груповата фаза. Благодарение на победата с 2:0 в първия мач в Разград, "орлите" отстраниха съперника и вече очакват жребия за групите.

Тази вечер Лудогорец проведе тежка битка срещу отстъпващите по качества, но борбени играчи на Судува. Тимът на Димитър Димитров-Херо беше по-класният на терена, но не убеди с играта си и така и не успя да вкара гол, за да откаже съперника от всякакви надежди за класиране.

През първото полувреме Лудогорец беше близо до попадение след удар на Абел Анисе, който срещна гредата. Въпреки че имаше два гола пасив от първия мач, Судува отново играеше много дефанзивно и целеше преди всичко да затваря пространствата в собствената си половина.

Второто полувреме беше по-трудно за Лудогорец, но защитата на шампионите се справи със задачата си.

В 58-ата минута съдията спести задължителен втори жълт картон на Самир Керла, който щеше да остави домакините с човек по-малко. Судува успя да организира натиск в последните десетина минути, като разчиташе на физическото си предимство и на изсипани топки в наказателното поле.

Вратарят на българският тим Хорхе Броун обаче беше на мястото си и запази вратата си суха.

Жребият за групите на Лига Европа е утре през деня и тогава Лудогорец ще научи тримата си съперници.