Арсенал се класира със скучно равенство, но загуби Уелбек

08.11.2018, 23:56 (обновена 09.11.2018, 00:28)
Арсенал - Спортинг 0:0

Уелбек беше най-активният за Арсенал до контузията си

Арсенал осигури класирането си в следващата фаза на Лига Европа със сиво 0:0 срещу Спортинг Лисабон на "Емирейтс".

Със спечелената точка "артилеристите" си гарантират едно от първите две места в групата и остават начело в класирането с 3 т. пред днешния си съперник.

Домакините имаха предимство в мача, но не създадоха много положения и бяха най-близо до гола в началото на второто полувреме, когато Обамеянг удари гредата. В края Жереми Матийо спъна откъсващия се Обамеянг и беше изгонен с директен червен картон.

Лошата новина за Арсенал беше тежката контузия на Дани Уелбек в 30-ата минута. Нападателят се приземи на крака си, който се огъна под тежестта на тялото му. Последва принудителна смяна, а подробности за състоянието му ще станат ясни по-късно.

Oще: арсенал  артилеристите  дани уелбек  емирейтс  жереми матийо  класиране  контузия  лига европа  нулево равенство  пиер-емерик обамеянг  равенство  скука  скучно равенство  спортинг  топчиите