"По-добре да бяхме загубили от Бразилия, защото Франция нищо не игра"

"Предпочитам да загубя с Белгия, отколкото да спечеля с тази Франция", каза Азар Снимка: Getty Images

Вратарят на Белгия Тибо Куртоа и капитанът Еден Азар обвиниха Франция в практикуване на „анти футбол“ след загубата с 0:1 на полуфинала на Мондиал 2018.

Единствено гол на Самюел Юмтити с глава след центриране от ъглов удар класира „петлите“ на финала, където вече чакат победителя от другата полуфинална двойка Хърватия – Англия.

„Франция вкара с глава от корнер и само се защитаваше. Бих предпочел да загубя на четвъртфинала от Бразилия – поне те играха футбол. Франция игра анти футбол“, сподели Куртоа след мача.

„Предпочитам да загубя с Белгия, отколкото да спечеля с тази Франция. Но се защитаваха много добре и ефективно. Не успяхме да намерим слабото им място. Липсваше ни малкият момент на магия, за да отбележим.

Видяхме един фантастичен отбор на Белгия, който бе елиминиран от тим, който бе по-солиден от нас. Можем да бъдем горди от постигнатото. Като капитан, съм щастлив да бъда част от този отбор“, добави Азар.

„Червените дяволи“ имаха владеенето на топката в по-голяма част от времето, но липсата на финалното подаване и пасивната игра на Ромелу Лукаку на върха на атаката бяха основните причини за загубата и отпадането на полуфиналите.