Ливърпул изтормози феновете, но Салах отново е герой

Салах с два гола на "Анфийлд" Снимка: Getty Images
Салах с два гола на "Анфийлд"

Мохамед Салах се превърна в герой за Ливърпул и донесе 16-а победа за „червените“ от началото на сезона.

Египтянинът отбеляза и двете попадения за успеха с 2:0 над Уотфорд, но тимът на Юрген Клоп поизмъчи феновете на „Анфийлд“.

Първият гол на Салах падна в 38-ата минута след подаване на Садио Мане, но след това домакините нямаха особено много положение пред противниковата врата.

Положителната новина от двубоя бе, че Ливърпул записа първа суха мрежа в домакинство във Висшата лига от началото на сезона, но това можеше да не бъде така.

Десетина минути преди края Върджил ван Дайк за малко не си отбеляза автогол при едно връщане на топката назад, но за негово щастие, тя мина покрай вратата на Алисон.

Крайното 2:0 Салах оформи в заключителните секунди на редовното време с триково изпълнение с пета. Мане върна топката към влезлия като резерва Дивок Ориги, който се опита да стреля, но не намери добре топката, тя попадна в Салах, който с пета я прати в мрежата на Бен Фостър за трети път.

„Червените“ продължават да са без загуба и имат 16 победи и равенство от началото на сезона с актив от 49 точки, на цели 11 пред втория Лестър и 17 пред шампиона Манчестър Сити.

Уотфорд имаше няколко положения, най-чистото от които на Жерар Деулофеу сам срещу Алисон, но така и не успя да ги осъществи и остава на дъното с девет пункта.