Португалците останаха трети в група F след голова фиеста с Унгария

След като започна слабо, Роналдо избухна в последния мач от група F.
Португалските фенове бяха в настроение преди срещата.
Унгарците са най-доволни от развоя на събитията.
Голямата изненада дойде в 19-ата минута, когато опитният Золтан Гера покоси играчите от селекцията на Фернандо Сантош.
Унгария по нищо не отстъпи на именития си съперник.
Нани пръв вкара за португалците.
Унгария оглави групата.
Голмайсторите за "иберийците".
Роналдо се отпуши.
Исландия победи с 2:1 след гол в добавеното време и зае втората позиция в група F.

Голов трилър на стадиона в Лион видяха феновете в мача между Португалия и Унгария на Евро 2016, след като двата отбора не се победиха, завършвайки 3:3, но пък сътвориха най-резултатния мач от началото на форума.

В другата среща от групата, Исландия победи Австрия и зае второто място. Джон Дади Бодварсон откри резултата за исландците, но Алесандро Шопф изравни. В добавеното време на срещата Арнор Ингви Траустасон вкара и донесе победата на съотборниците си.

Португалците започнаха да упражняват висока преса още от самото начало, желаейки да поведат в резултата възможно най-бързо. На няколко пъти унгарските футболисти имаха затруднения при изнасянето на топката, а напрежението в играта им се усещаше.

Голямата изненада дойде в 19-ата минута, когато опитният Золтан Гера покоси играчите от селекцията на Фернандо Сантош. Играчът на Ференцварош овладя отбита топка в близост до границите на наказателното поле и си я нагласи много удобно, след което я изпрати от воле в долния ляв ъгъл на вратаря Руи Патрисио.

След гола Унгария започна да придобива самочувствие и да играе по-спокойно, а в 24-ата минута Акош Елек можеше да покачи на 2:0, но ударът му в обратния ъгъл на вратаря беше твърде близо до стража на Португалия и той парира успешно.

„Маджарите“ все пак се пречупиха в края на полувремето, когато Криситано Роналдо намери Нани с брилянтен пас, който остави защитата на противника неподготвена и двата отбора се прибраха в съблекалните при равен резултат.

След почивката обаче Балаш Джуджак готвеше неприятна изненада за „иберийците“. Футболистът на Бурсаспор изпълни пряк свободен удар в 47 мин., при който топката рикошира от главата на Андре Гомес, и връхлетя във вратата на Патрисио.

3 минути по-късно Кристиано Роналдо завърши по гениален начин центриране от фланга, отигравайки с пета и изравнявайки резултата отново – 2:2.

Головата фиеста беше в разгара си. Капитанът Джуджак се готвеше да изпълни пряк свободен удар от почти същата позиция, от която вкара в началото на полувремето. Този път ударът му бе спрян от стената, но топката отново се върна в него. Унгарският футболист отправи топовен шут, който някак си мина между телата в наказателното и се спря в португалската мрежа.

Радостта на „маджарите“ обаче не беше дълга. В 62-ата минута току-що влезлият Куарешма центрира към Роналдо, който се извиси във въздуха и отбеляза.

Усещайки, че се класират, двата отбора рязко намалиха темпото на игра и заиграха предпазливо без да предприемат излишни рискове. В последните минути защитниците на Унгария разиграваха а всички останали гледаха, чакайки съдията да сложи край. И резултатът се запази – 3:3.

Така "маджарите" ще срещнат на осминафиналите втория отбор от група Е, където лидер е Италия с 6 точки, докато за португалците предстои сблъсък с Хърватия. Исландците ще играят с Англия.