Дортмунд не прости и на Ливърпул

Дортмунд победи втори отбор от Висшата лига.

Борусия (Дортмунд) записа втори пореден успех в турнира "International Champions Cup", побеждавайки втори тим от Англия.

След като преди дни надигра с 1:0 Манчестър Сити, вестфаленци удариха и Ливърпул с 3:1 в Шарлът, САЩ. Мърсисайдци доминираха в по-голямата част от мача и поведоха, но допуснаха обрат.

В 25-ата минута топката бе разиграна след корнер и след цетриране в пеналта Вирджил ван Дайк се извиси и с глава прониза вратата на съперника.

Втората част започна с няколко добри положения на мърсисайдци, но не успяха да вкарат втори гол.

В 66-ата минута Борусия успя да изравни. Кристиан Пулишич се сблъска с Рагнар Клаван в наказателното поле и съдията отсъди спорна дузпа, а самият Пулишич реализира от бялата точка за 1:1.

До края отново Ливърпул имаше по-добрите положения, но вместо да стигне до победата, в 89-ата минута германците организираха брилянтна контраатака, Пулишич получи на добра позиция и с удар по земя изведе тима си напред.

В добавеното време германците организираха още една добра атака, Пулишич отправи удар, който бе спасен от вратаря, но Ларсен отблизо не сгреши за крайното 3:1.