Барса мина през Севиля за 8 минути

Меси се е хвърлил върху Суарес след втория гол във вратата на Севиля Снимка: Getty Images
Меси се е хвърлил върху Суарес след втория гол във вратата на Севиля

Барселона не срещна проблеми срещу намиращия се в криза Севиля и победи с 3:0 на "Камп Ноу" в двубой от Ла Лига.

Каталунците решиха всичко в мача за осем минути през първото полувреме. В 25-ата минута Луис Суарес се възползва от центриране на Меси и грешка на Меркадо и с ножичен удар откри резултата. Само три минути по-късно Меси направи 2:0 с десния крак след контраатака и асистенция от Суарес. В 33-ата минута защитата на Севиля не успя да изчисти топката при един ъглов удар и Меси засече от въздуха в наказателното, за да вкара втория си гол в мача - 3:0.

След успеха Барселона излезе поне временно на първо място в Ла Лига с 69 т., на точка пред Реал Мадрид и с два мача повече от вечния съперник. "Белия балет" играе мача си от кръга срещу Леганес от 22:30.