Sportcafe logo

Съставите на всичките 24 отбора за Евро 2016

Sportcafe
01.06.2016, 14:22 (обновена 03.07.2016, 17:47)
франция

Домакините от Франция са един от фаворитите за титлата

10 дни преди началото на Европейското първенство всички 24 отбора обявиха съставите си.

Началото на Евро 2016 ще бъде дадено на 10 юни с двубоя между Франция и Румъния.

Ето и всички състави за Евро 2016 по групи:


Група A:

Албания:

Вратари: Етрит Бериша (Лацио), Албан Ходжа (Партизан), Оргеш Шехи (Шкендербеу).

Защитници: Анси Аголи (Карабах), Арлинд Аджети (Фрозиноне), Насер Алийи (Базел), Елсеид Хисай (Наполи), Анди Лила (Джианина), Мергим Маврай (Кьолн), Фредерик Весели (Лугано).

Халфове: Амир Абраши (Фрайбург), Миген Баша (Комо), Лорик Кана (Нант), Ергис Каче (ПАОК), Бурим Кукели (Цюрих), Ермир Леняни (Пескара), Лендиан Мемушай (Пескара), Одисе Роши (Риека), Тулан Джака (Базел).

Нападатели: Беким Балай (Риека), Сокол Чикалеши (Истанбул Башакшехир), Шкелзен Гаши (Колорадо), Армандо Садику (Вадуц).

Селекционер: Джиани Де Биази

 

Румъния:

Вратари: Силвиу Лунг (Астра), Костел Пантилимон (Уотфорд), Чирпиян Татарушану (Фиорентина).

Защитници: Влад Кирикеш (Наполи), Валерица Гаман (Астра), Драгош Григоре (Ал-Саилия), Александру Мател (Динамо Загреб), Козмин Моци (Лудогорец), Разван Рат (Райо Валекано), Кристиан Сапунару (Пандури).

Халфове: Александру Чипчиу (Стяуа), Стелиано Филип (Динамо Букурещ), Овидиу Хобан (Апоел Беер Шева), Михал Пинтили (Стяуа), Андрей Препелица (Лудогорец), Лусиан Санмартеан (Ал-Итихад), Николае Станклу (Стяуа), Габриел Торйе (Османлъспор).

Нападатели: Денис Алибек (Астра), Флорин Андоне (Кордоба), Клаудиу Кешерю (Лудогорец), Адриан Попа (Стяуа), Богдан Станчу (Генчлерирлиги).

Селекционер: Ангел Йорданеску

 

Франция:


Вратари: Беноа Костил (Рен), Уго Лорис (Тотнъм), Стив Манданда (Марислия).

Защитници: Лукас Дин (Рома), Патрис Евра (Ювентус), Кристоф Жале (Лион), Лоран Кошчелни (Арсенал), Еляким Мангала (Ман Сити), Адил Рами (Севиля), Бакари Саня (Ман Сити), Самуел Умтити (Лион).

Халфове: Йоан Кабай (Кристъл Палас), Кингсли Коман (Байерн), Н`Голо Канте (Лестър), Блез Матюиди (ПСЖ), Димитри Пайе (Уест Хем), Пол Погба (Ювентус), Морган Шнайдерлен (Ман Юнайтед), Муса Сисоко (Нюкасъл).

Нападатели: Аднре-Пиер Жиняк (Тигре), Оливие Жиру (Арсенал), Антоан Гризман (Атлетико Мадрид), Антони Марсиал (Ман Юнайтед).

Селекционер: Дидие Дешан

 

Швейцария:


Вратари: Роман Бюрки (Дортмунд), Марвин Хитц (Аугсбург), Ян Зомер (Мьонхенгладбах).

Защитници: Йоан Джуру (Хамбургер), Нико Елжеди (Мьонхенгладбах), Стефан Лихтщайнер (Ювентус), Михаел Ланг (Базел), Франко Мубандйе (Тулуза), Рикардо Родригес (Волфсбург), Фабиан Шер (Хофенхайм), Стив фон Берген (Йънг Бойс).

Халфове: Валон Бехрами (Уотфорд), Блерим Джемайли (Дженоа) Гелсон Фернандес (Рен), Фабиан Фрай (Майнц), Гранит Джака (Борусия Мьонхенгладбах), Денис Закария (Йънг Бойс).

Нападатели: Ерен Дердийок (Касъмпаша), Бреел Емболо (Базел), Адмир Мехмеди (Леверкузен), Харис Сеферович (Айнтрахт), Джердан Шакири (Стоук), Шани Тарашай (Грасхопърс).

Селекционер: Владимир Петкович

 

Група B:

Англия:


Вратари: Фрейзър Форстър (Саутхемптън), Джо Харт (Ман Сити), Том Хийтън (Бърнли).

Защитници: Райън Бъртранд (Саутхемптън), Гари Кейхил (Челси), Натаниел Клайн (Ливърпул), Дани Роуз (Тотнъм), Крис Смолинг (Ман Юнайтед), Джон Стоунс (Евертън), Кайл Уокър (Тотнъм).

Халфове: Деле Али (Тотнъм), Рос Баркли (Евертън), Ерик Дайър (Тотнъм), Джордан Хендерсън (Ливърпул), Адам Лалана (Ливърпул), Джеймс Милнър (Ливърпул), Рахийм Стърлинг (Ман Сити), Джак Уилшър (Арсенал).

Нападатели: Хари Кейн (Тотнъм), Маркъс Рашфорд (Ман Юнайтед), Уейн Рууни (Ман Юнайтед), Даниел Стъридж (Ливърпул), Джейми Варди (Лестър).

Селекционер: Рой Ходжсън

 

Русия:


Вратари: Игор Акинфеев (ЦСКА Москва), Гилерме (Локо Москва), Юри Лодигин (Зенит).

Защитници: Алексей Березутски (ЦСКА Москва), Васили Березутски (ЦСКА Москва), Сергей Игнашевич (ЦСКА Москва), Георги Шеников (ЦСКА Москва), Роман Шишкин (Локо Москва), Игор Смолников (Зенит).

Халфове: Артур Юсупов (Зенит), Денис Глушаков (Спартак Москва), Александър Головин (ЦСКА Москва), Олег Иванов (Терек), Дмитри комбаров (Спартак Москва), Павел Мамаев (Краснодар), Роман Нойщадтер (Шалке), Александър Семедов (Локо Москва), Олег Шатов (Зенит), Роман Широков (ЦСКА Москва), Дмитри Торбински (Краснодар).

Нападатели: Артем Дзюба (Зенит), Александър Кокорин (Зенит), Федор Смолов (Краснодар).

Селекционер: Леонид Слутски

 

Словакия:


Вратари: Матуш Козачик (Виктория Пилзен), Ян Муча (Слован Братислава), Ян Новота (Рапид Виена).

Защитници: Ян Джурица (Локо Москва), Норберт Гьомбер (Рома), Томаш Хубочан (Динамо Москва), Петер Пекарик (Херта), Корнел Салата (Слован Братислава), Милан Шкриняр (Сампдория), Мартин Шкъртел (Ливърпул).

Халфове: Ян Грегуш (Яблонец), Марек Хамшик (Наполи), Патрик Хрошовски (Виктория Пилзен), Юрай Куцка (Милан), Роберт Мак (ПАОК), Виктор Печовски (Жилина), Мирослав Сток (Бурсаспор), Душан Швенто (Кьолн), Владимир Вайс (Ал-Гарафа).

Нападатели: Михал Джуриш (Виктория Пилзен), Адам Немец (Вилем II), Станислав Шестак (Ференцварош).

Селекционер: Ян Козак

 

Уелс:


Вратари: Уейн Хенеси (Кристъл Палас), Дани Уорд (Ливърпул), Оуен Уилямс (Инвернес).

Защитници: Джеймс Честър (УБА), Джеймс Колинс (Уест Хем), Бен Дейвис (Тотнъм), Крис Гънтър (Рединг), Ашли Ричърдс (Фулъм), Нийл Тейлър (Суонси), Ашли Уилямс (Суонси).

Халфове: Джо Алън (Ливърпул), Дейвид Едуърдс (Уувс), Анди Кинг (Лестър), Джо Ледли (Кристъл Палас), Аарън Рамзи (Арсенал), Дейвид Воън (Нотингам Форест), Джонатан Уилямс (Кристъл Палас).

Нападатели: Гарет Бейл (Реал Мадрид), Саймън Чърч (МК Донс), Дейвид Котърил (Бирмингам), Хал Робсън-Кану (Рединг), Сам Воукс (Бърнли), Джордж Уилямс (Фулъм).

Селекционер: Крис Колман

 

Група C:

Германия:


Вратари: Бернд Лено (Леверкузен), Мануел Нойер (Байерн), Марк-Андре тер Щеген (Барселона).

Защитници: Жером Боатенг (Байерн), Йонас Хектор (Кьолн), Бенедикт Хьоведес (Дортмунд), Джошуа Кимих (Байерн), Шкодран Мустафи (Валенсия), Антонио Рюдигер (Рома), Джулиан Вайгл (Дортмунд).

Халфове: Емре Чан (Ливърпул), Джулиан Дракслер (Волфсбург), Марио Гьотце (Байерн), Сами Кедира (Ювентус), Тони Кроос (Реал Мадрид), Месут Йозил (Арсенал), Лирой Сейн (Шалке), Андре Шурле (Волфсбург), Бастиан Швайнщайгер (Ман Юнайтед).

Нападатели: Марио Гомес (Бешикташ), Томас Мюлер (Байерн), Лукаш Подолски (Галатасарай).

Селекционер: Йоаким Льов

 

Полша:


Вратари: Артур Боруц (Борнемут), Лукаш Фабиански (Суонси), Войчек Шчесни (Рома).

Защитници: Риаго Клонек (Палермо), Камил Глик (Торино), Артур Йедржейчик (Легия), Ромаш Йодловиец (Легия), Михал Паздан (Легия), Лукаш Пишчек (Дортмунд), Бартош Саламон (Каляри), Якуб Вавржиняк (Лехия).

Халфове: Якуб Блашчиковски (Фиорентина), Камил Гросицки (Рен), Бартош Капустка (Краковия), Гжегош Криховяк (Севиля), Карол Линети (Лех), Кшицоф Мачинки (Висла), Славомир Пешко (Лехия), Пьотр Зелински (Емполи).

Нападатели: Роберт Левандовски (Байерн), Аркадюш Милик (Аякс), Филип Старжински (Зажлебие), Мариуш Степински (Рух).

Селекционер: Адам Навалка

 

Северна Ирландия:

Вратари: Рой Керъл (Нотс Каунти), Алан Манус (Сейнт Джонсън), Майкъл Макговерн (Хамилтън).

Защитници: Крис Беърд (Фулъм), Крейг Каткарт (Уотфорд), Джони Еванс (УБА), Лий Ходсън (МК Донс), Аарън Хюз (Мелбърн Сити), Гарет Макоули (УБА), Люк Макклъф (Донкастър), Конър Маклофлин (Флийтууд), Пади Макнеър (Ман Юнайтед).

Халфове: Стюърт Далас (Лийдс), Стивън Дейвис (Саутхемптън), Кори Еванс (Блекбърн), Шейн Фъргюсън (Милуоул), Джош Магинис (Килмарнък), Олижър Норууд (Рединг), Джейми Уорд (Нотингам Форест).

Нападатели: Уил Григ (Уигън), Кайл Лафърти (Бирмингам), Найъл Макгин (Абърдийн), Конър Уикъм (КПР).

Селекционер: Майкъл О`Нийл

 

Украйна:


Вратари: Денис Бойко (Бешикташ), Андрий Пятов (Шахтьор Донецк), Микита Шевченко (Зоря).

Защитници: Бохдан Бутко (Амкар), Артем Федетский (Днипро), Йехвен Качериди (Динамо Киев), Олександр Кучер (Шахтьор Донецк), Ярослав Ракитский (Шахтьор Донецк), Вячеслав Шевчук (Шахтьор Донецк).

Халфове: Денис Гармаш (Динамо Киев), Олександр Каравайев (Зоря), Йехвен Коноплянка (Севиля), Виктор Коваленко (Шахтьор Донецк), Руслан Ротан (Днипро), Серхий Рибалка (Динамо Киев), Тараш Степаненко (Шахтьор Донецк), Анатолий Томошчук (Кайрат), Олександр Зинченко (Уфа).

Нападатели: Филип Будкивский (Зоря), Йехвен Селезньов (Кубан), Андрий Ярмоленко, (Динамо Киев), Роман Зозуля (Днипро).

Селекционер: Михайло Фоменко

 

Група D:

Испания:

Вратари: Икер Касияс (Порто), Давид де Хеа (Ман Юнайтед), Серхио Рико (Севиля).

Защитници: Сесар Аспиликуета (Челси), Марк Бартра (Барселона), Ектор Белерин (Арсенал), Жорди Алба (Барселона), Хуанфран (Атлетико), Жерар Пике (Барселона), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Мекел Сан Хосе (Атлетик).

Халфове: Бруно Сориано (Виляреал), Серхио Бускетс (Барселона), Сеск Фабрегас (Челси), Андрес Иниеста (Барселона), Коке (Атлетико), Давид Силва (Ман Сити), Тиаго Алкантара (Байерн).

Нападатели: Ариц Адуриз (Атлетик), Лукас Вазкез (Реал Мадрид), Алваро Мората (Ювентус), Нолито (Селта), Педро (Челси).

Селекционер: Висенте дел Боске

 

Турция:


Вратари: Харун Текин (Бурсаспор), Онур Киврак (Трабзонспор), Волкан Бабакан (Истанбул Башакшехир).

Защитници: Ахмет Чалик (Генчлербирлиги), Гьокан Гьонюл (Фенербахче), Хакан Балта (Галатасарай), Исмаил Кьойбаши (Бешикташ), Семих Кая (Галатасарай), Шенер Йозбайракли (Фенербахче).

Халфове: Арда Туран (Барселона), Чанер Еркин (Фенербахче), Хакан Чалханоглу (Леверкузен), Мехмет Топал (Фенербахче), Нури Шахин (Дортмунд), Огюжан Йожякуп (Бешикташ), Олчай Шахан (Бешикташ), Озан Туфан (Фенербахче), Селчук Инан (Галатасарай), Волкан Шен (Фенербахче), Юнус Мали (Майнц).

Нападатели: Бурак Йълмаз (Пекин Гуоан), Ченк Тосун (Бешикташ), Емре Мор (Нрдселанд).

Селекционер: Фатих Терим

 

Хърватия:


Вратари: Ловре Калинич (Хайдук Сплит), Даниел Субашич (Монако), Иван Варгич (Риека).

Защитници: Вердан Чорлука (Локо Москва), Тим Йдвай (Леверкузен), Гордън Шилденфелд (Динамо Загреб), Дарио Сърна (Шахтьор Донецк), Иван Стринич (Наполи), Домагой Вида (Динамо Киев), Шиме Вършалко (Сасуоло).

Халфове: Милан Бадел (Фиорентина), Марсело Брозович (Интер), Анте Чорич (Динамо Загреб), Матео Ковачич (Реал Мадрид), Лука Модрич (Реал Мадрид), Иван Перишич (Интер), Иван Ракитич (Барселона), Марко Рог (Динамо Загреб).

Нападатели: Дуйе Чоп (Малага), Никола Калинич (Фиорентина), Андрей Крамароч (Хофенхайм), Марио Манджукич (Ювентус), Марко Пяца (Динамо Загреб).

Селекционер: Анте Чачич

 

Чехия:


Вратари: Петр Чех (Арсенал), Томаш Кубек (Либерец), Томаш Вацлик (Базел).

Защитници: Тоедор Гебре Селасие (Бремен), Роман Хубник (Пилзен), Павел Кадерабек (Хофенхайм), Михал Кадлец (Фенербахче), Давид Лимберски (Пилзен), Томаш Сивок (Бурсаспор), Марек Сухи (Базел).

Халфове: Владимир Дарлда (Херта), Борек Докал (Спарта Прага), Даниел Колар (Пилзен), Ладислав Крейчи (Спарта Прага), Давид Павелка (Касъмпаша), Ярослав Плашил, (Бордо), Даниел Пудил (Шефийлд Уензди), Томаш Росицки (свободен агент), Йири Скалак (Брайтън), Йозеф Шурал (Спарта Прага).

Нападатели: Давид Лафата (Спарта Прага), Томаш Нецид (Бурсаспор), Милан Шкода (Спарта Прага).

Селекционер: Павел Врба

 

Група E:

Белгия:

Вратари: Тибо Куртоа (Челси), Жан-Франсоа Жиле (Мехелен), Симон Миньоле (Ливърпул).

Защитници: Тоби Алдервайрелд (Тотнъм), Лоран Циман (Монреал), Джейсън Денойер (Галатасарай), Кристиан Кабаселе (Генк), Джордан Лукаку (Генк), Томас Мойнлер (Брюж), Томас Вермаелен (Барселона), Ян Вертонген (Тотнъм).

Халфове: Яник Караско (Атлетико), Кевин де Бройне (Ман Сити), Муса Дембеле (Тотнъм), Маруан Фелайни (Ман Юнайтед), Еден Азар (Челси), Раджа Наинголан (Рома), Аксел Витсел (Зенит).

Нападатели: Миши Батшуай (Марсилия), Кристиан Бентеке (Ливърпул), Ромелу Лукаку (Евертън), Дрис Мертенс (Наполи), Дивок Ориги (Ливърпул).

Селекционер: Марк Вилмотс

 

Ейре:


Вратари: Шей Гивън (Стоук), Дарън Рандолф (Уест Хем), Кийрън Уестууд (Шефийлд Уензди).

Защитници: Сайръс Кристи (Дарби), Киърън Кларк (Астън Вила), Шеймъс Коулман (Евертън), Шейн Дъфи (Белкбърн), Ричард Киоу (Дарби), Джон О`Шей (Съндърланд), Сивън Уорд (Бърнли).

Халфове: Роби Брейди (Норич), Джеф Хендрик (Дарби), Уес Хулахан (Норич), Джеймс Макарти (Евертън), Джеймс Маклийн (УБА), Алдън Макгийди (Шефийлд Уензди), Дейвид Мейлър (Хъл), Стивън Куин (Рединг), Глен Уилън (Стоук).

Нападатели: Роби Кийн (ЛА Галакси), Шейн Лонг (Саутхемптън), Дарил Мърфи (Ипсуич), Джон Уолтърс (Стоук).

Селекционер: Мартин О`Нийл

 

Италия:


Вратари: Джанлуиджи Буфон (Ювентус), Федерико Маркети (Лацио), Салваторе Сиригу (ПСЖ).

Защитници: Андреа Бардзали (Ювентус), Леонардо Бонучи (Ювентус), Джорджо Киелини (Ювентус), Матео Дармиан (Ман Юнайтед), Матия Де Шилио (Милан), Анджело Огбона (Уест Хем).

Халфове: Федерико Бернардески (Фиорентина), Антонио Кандрева (Лацио), Даниеле Де Роси (Рома), Алесандро Флоренци (Рома), Емануеле Джиакерини (Болоня), Марко Пароло (Лацио), Стефано Стураро (Ювентус), Тиаго Мота (ПСЖ).

Нападатели: Едер (Интер), Стефан Ел Шаарауи (Рома), Чиро Имобиле (Торино), Лоренцо Инсиние (Наполи), Грациано Пеле (Саутхемптън), Симоне Дзадза (Ювентус).

Селекционер: Антонио Конте

 

Швеция:


Вратари: Патрик Карлгрен (АИК), Андреас Исаксон (Касъмпаша), Робин Олсен (Копенхаген).

Защитници: Лудвиг Аугустинсон (Копенхаген), Андреас Гранквист (Краснодар), Понтус Янсон (Торино), Ерик Йохансон (Копенхаген), Виктор Линдельоф (Бенфика), Микаел Лустиг (Селтик), Мартин Олсон (Норич).

Халфове: Джими Дурмаз (Олимпиакос), Албин Екдал (Хамбургер), Еркан Зенгин (Трабзонспор), Емил Форсберг (Лайпциг), Оскар Хилйемарк (Палермо), Ким Келстрьом (Грасхопърс), Себастиан Ларсон (Съндърланд), Оскар Левицки (Малмьо), Понтус Вернблуум (ЦСКА Москва).

Нападатели: Маркус Берг (Панатинайкос), Джон Гуидети (Селта), Златан Ибрахимович (свободен агент), Емир Куйович (Норкьопинг).

Селекционер: Ерик Хамрен

 

Група F:

Австрия:


Вратари: Роберт Алмер (Аустрия Виена), Хайнц Линднер (Франкфурт), Рамазан Йозчан (Инглощад).

Защитници: Акександър Драгович (Динамо Киев), Кристиан Фукс (Лестър), Мартин Хинтерегер (Мьонхенгладбах), Флориан Клайн (Щутгарт), Себастиан Прьодл (Уотфорд), Маркус Сутнер (Инглощад), Кевин Вимер (Тотнъм).

Халфове: Давид Алаба (Байерн), Юлиан Баумгартлингер (Майнц), Гьорг Гарич (Дармщат), Стефан Илсанкер (Лайпциг), Якоб Янчер (Люцерн), Алесандро Шьопф (Шалке).

Нападатели: Марко Арнаутович (Стоук), Мартин Харник (Шутгарт), Лукас Хинтересер (Инглощат), Марк Янко (Базел), Рубин Окотие (Мюнхен 1860), Марсел Сабицер (Лайпциг).

Селекционер: Марсел Колер

 

Исландия:


Вратари: Ханес Халдорсон (Бодьо Глимт), Ингвар Йонсон (Сандефьорд), Йогмундур Кристинсон (Хамарби).

Защитници: Елмар Бярнасон (АГФ), Хаукур Хелдар Хауксон (АИК), Хьортур Хермансон (Гьотеборг), Сверир Ингасон (Локерен), Хордур Магнусон (Чезена), Биркир Севарсон (Хамарби), Рагнар Сигурдсон (Краснодар), Ари Скуласон (ОБ), Арнор Ингви Траустасон (Норкьопинг).

Халфове: Кари Арнасон (Малмьо), Биркир Бярнасон (Базел), Арон Гунарсон (Кардиф), Емил Халифредсон (Удинезе), Гилфи Сигурдсон (Суонси), Рунар Мар Сигурьонсон (Сундсвал).

Нападатели: Йон Дади Бьодварсон (Кайзерслаутерн), Алфред Финобогасон (Аугсбург), Ейдур Гудьонсен (Молде), Йохан Гудмундсен (Чарлтън), Колбайн Сигторсон (Нант).

Селекционер: Ларс Лагербак/Хаймир Халгримсон

 

Португалия:


Вратари: Едуардо (Динамо Загреб), Антони Лопеш (Лион), Руи Патрисио (Спортинг).

Защитници: Бруно Алвеш (Фенербахче), Рикардо Карвальо (Монако), Седрик (Саутхемптън), Елисеу (Бенфика), Жозе Фонте (Саутхемптън), Пепе (Реал Мадрид), Рафаел Герейро (Лориен).

Халфове: Адриен Силва (Спортинг), Андре Гомес (Валенсия), Данило (Порто), Жоао Моутиньо (Монако), Жоао Марио (Спортинг), Рафа Силва (Брага), Ренато Санчес (Бенфика), Виейриня (Волфсбург), Вилиям Карвальо (Спортинг).

Нападатели: Едер (Лил), Нани (Фенербахче), Рикардо Куарешма (Бешикташ), Кристиано Роналдо (Реал Мадрид).

Селекционер: Фернандо Сантош

 

Унгария:


Вратари: Денес Дибуш (Ференцварош), Петер Гулакши (Лайпциг), Габор Кирали (Халадаш).

Защитници: Бернабас Бесе (МТК), Атила Фиола (Академия Пушкаш), Рикард Гузмикш (Висла), Тамаш Кадар (Лех), Михали Корхут (Дебрецен) Адам Ланг (Видеотон), Адам Пинтер (Ференцварош).

Халфове: Балаш Джуджак (Бурсаспор), Акош Елек (Дьошгьор), Ласло Клайнхайслер (Бремен), Адам Нагу (Ференцварош), Золтан Щибер (Нюрнберг).

Нападатели: Даниел Боде (Ференцварош), Золтан Гера (Ференцварош), Герго Ловренчич (Лех), Кристиан Немет (Ал-Гарафа), Неманя Николич (Легия), Тамаш Прискин (Слован Братислава), Адам Шалай (Хановер).

Селекционер: Бернд Сторк

Oще: австрия  албания  англия  белгия  германия  евро 2016  европейско първенство  исландия  испания  италия  полша  португалия  република ирландия  румъния  русия  северна ирландия  словакия  състави  турция  уелс  украйна  унгария  франция  хърватия  чехия  швейцария  швеция 


Webcafe.bg предупреждава, че администраторите на сайта трият коментари, които съдържат нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница.