Владо Стоянов отне победата на Лудогорец - 1:1

Едно лошо излизане на Стоянов донесе на беззъбия Базел незаслужен изравнителен гол Снимка: Getty Images
Атмосферата на стадиона преди началото на мача

Лудогорец завърши 1:1 при гостуването на Базел на старта на груповата фаза в Шампионската лига.

Българският шампион изигра отличен в тактическо отношение мач и беше близо до победата на "Сант Якоб Парк", но груба грешка на вратаря Владислав Стоянов през второто полувреме донесе незаслужен изравнителен гол на швейцарците.

Базел започна активно мача и създаде положение още във втората минута, но Бярнасон не сполучи в опита си да прехвърли Стоянов. В 6-ата минута отново Бярнасон проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Ренато Щефен отлично отклони с пета. Йордан Минев обаче беше на правилното място и изби малко пред голлинията.

След като Лудогорец удържа първите минути без да получи гол, отборът се чувстваше все по-комфортно на терена и успя да нанесе своя удар в най-подходящия момент - точно преди края на първото полувреме. Тогава Марселиньо изведе много добре Джонатан Кафу и го остави един на един срещу Марек Сухи. Със страхотен финт Кафу елиминира защитника и пусна топката покрай вратаря Вацлик за 1:0 за Лудогорец.

След почивката Базел опита да пресира по-агресивно, но играта на швейцарците не се получаваше и те се изнервяха все повече с всяка изминала минута. Лудогорец играеше спокойно и макар че не успя да организира опасна контраатака, в същото време стоеше стабилно в своята половина и не допускаше положения пред вратата си.

В тези минути единствената сериозна опасност за вратата на "орлите" дойде след лошо връщане на Мисиджан към Моци. Щефен изпревари румънеца, отне топката и подаде в наказателното поле, но там Натанаел изби пред краката на Сейду Думбиа.

В 79-ата минута втората сериозна индивидуална грешка на футболист на Лудогорец вече се оказа фатална за крайния изход на мача. При едно не особено опасно центриране отдясно Стоянов излезе лошо и отби топката право на крака на Ренато Щефен, който вкара в опразнената врата - 1:1.

Базел имаше достатъчно време да търси и пълен обрат в срещата, но не успя да достигне до чисто положение до края, а Лудогорец сравнително безпроблемно удържа крайния резултат.

Равенството е положително начало за "орлите", с което те извоюваха първа точка в актива си при това тежко гостуване на швейцарския шампион. Това е и първата точка за български отбор в групите на Шампионската лига, спечелена при гостуване.

Във втория си мач от групата Лудогорец приема звездния отбор на ПСЖ, който тази вечер пропусна куп чисти положения при равенството 1:1 с Арсенал.