Тотнъм изкара целия си гняв върху Цървена звезда

Хари Кейн и Хюн-Мин Сон вкараха по два гола за разгрома Снимка: Getty Images
Хари Кейн и Хюн-Мин Сон вкараха по два гола за разгрома

Тотнъм най-сетне показа признаци, че излиза от кризата и разби Цървена звезда с 5:0 в група B от Шампионската лига.

Хари Кейн и Хюн-Мин Сон отбелязаха по два гола за разгрома, а един добави Ерик Ламела. Още на полувремето резултатът беше 3:0 и изходът от срещата беше ясен, а този успех е първи за "шпорите" в тази група и качи отбора на второто място в класирането.

На първата позиция остава Байерн Мюнхен, който тази вечер победи Олимпиакос като гост с 3:2 и събра пълен актив от 9 т. Тотнъм е втори с 4, Цървена звезда има 3, а Олимпиакос - 1.

Другият английски тим, който игра тази вечер в Шампионската лига, също постигна разгром.

Манчестър Сити отнесе Аталанта с 5:1 на "Етихад", макар че първият гол в срещата беше във вратата на Едерсон.

Италианците откриха от дузпа в 28-ата минута за нарушение на Фернандиньо и Малиновски откри от бялата точка.

Още до почивката Серхио Агуеро се разписа на два пъти, за да направи пълен обрат, като за първия гол му асистира Рахийм Стърлинг, а вторият беше от дузпа за нарушение именно срещу Стърлинг.

След почивката дойдоха и още по-силните минути на английското крило. Стърлинг записа хеттрик само за 11 минути, за да докара резултата до 5:1.

После неочаквано Фил Фодън получи два бързи жълти картона и остави "гражданите" да доиграят с човек по-малко при отдавна решен мач.

В своята група C Сити води с пълните 9 т., докато Аталанта е на последно място с 0. За второто място се борят Динамо Загреб и Шахтьор, които завършиха 2:2 по-рано тази вечер и имат по 4 т.