Класически Левски в Коматево - 3:0 над Ботев

Левски изигра най-добрия си мач след победата над Лудогорец в края на септември.

Левски зарадва феновете си с хубава победа с 3:0 като гост на Ботев в Коматево пред погледа на Димитър Димтров-Херо, който ще поеме "сините" след Нова година.

След няколко положения и пред двете врати, повратният момент настъпи в края на първото полувреме. В 44-ата минута Божидар Васев поручи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Антонио Аниете и "канарчетата" останаха с човек по-малко.

Второто полувреме започна с натиск за "сините". В 49-ата минута Адам Стаховяк "увисна" при центриране от ъглов удар пред вратата му , но топката излезе в аут. Футболистите на Ботев отвърнаха с бърза контра в 53-ата минута, когато Минута по-късно влезлият на смяна нападател на Левски Луис Педро получи директен червен картон за опасна игра срещу Адам Стаховяк. Играта на терена се поизнерви, между треньорските щабове на двата отбора се стигна до разправии.

В 61-ата минута "сините" организираха продължителна атака, Георги Сърмов стреля отдалеч, но Адам Стаховяк хвана топката. Три минути по-късно Веселин Минев центрира от фаул, Валери Домовчийски продължи топката към Роман Прохазка, който със силен шут под гредата откри резултата в полза на сините за 0:1. Пет минути след това Роман Прохазка можеше да вкара втори гол за Левски, но стреля над вратата.

В 71-ата минута Милен Гамаков излезе на удобна позиция, стреля, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно Ботев организира продължетелна атака, Цветелин Чунчуков пробва техничен удар, но не уцели вратата на гостите. В 79-ата минута Левски стигна до втори гол и реши мача.

Пламен Крумов подаде на Мигел Бедоя в наказателното поле на домакините, испанецът стреля, а Адам Стаховяк изби топката. Коженото кълбо обаче попадна на крака на Георги Сърмов, който с мощен шут отбеляза за 0:2. Крайното 0:3 в полза на Левски фиксира Мигел Бедоя в 88-ата минута. Роман Прохазка центрира, Божидар Краев стреля в тялото на Адам Стаховяк, а Мигел Бедоя първи стигни до топката и отбеляза третия гол в полза на своя отбор.