Словакия се изравни с Уелс и прати Русия на дъното

Гол и асистенция за капитана Марек Хамшик
Голът на Владимир Вайс за 1:0
Денис Глушаков намали в 80-ата минута, но руснаците нямаха късмет в края, както срещу Англия, и този път претърпяха поражение

Словакия победи Русия с 2:1 и спечели първи точки на Евро 2016. Тимът на Ян Козак се изравни на върха в група B с Уелс, а Англия и Русия остават с по една точка.

Владимир Вайс и Марек Хамшик се разписаха за Словакия през първата част. Денис Глушков намали резултата в 80-ата минута, но Сборная така и не стигна до изравняването до края.

Въпреки първоначалния натиск на Русия, играчите на Леонид Слутски не успяха да реализират нито едно от създадените положения.

В средата на полувремето силен удар на Слутски мина на сантиметри покрай дясната греда на Козачик, но после дойде времето на словаците.

В 32-рата минута брилянтен пас на Марек Хамшик изведе Вайс, той се справи с опеката на двама бранители във виненочервено и с удар по диагонала откри резултата.

Словакия удвои аванса си още преди почивката. Този път Вайс и Хамшик размениха местата си. След късо изпълнение на корнер, халфът на Наполи получи, намери място за изстрел и с изключително красив удар в горния ляв ъгъл направи резултата 2:0.

Гол, с който Хамшик спокойно се присъединява към този на Димитри Пайе от мача срещу Румъния в класациите за най-добро попадение на Евро 2016 досега.

През втората част отново руският тим бе по-активният, но играчите на Сборная се движеха много бавно по терена, бъркаха пасове и центрирания и създаваха малко положения пред Козачик.

А когато се стигаше до такива, отбраната на Словакия отговаряше подобаващо и се справяше адекватно. До 80-ата минута. След грешка в отбраната на Словакия, топката стигна до Шатов на лявото крило. Той центрира в наказателното поле и намери напълно непокрития Глушаков, който с глава намали – 1:2.

До края руснаците продължиха да атакуват, но словашката отбрана не сбърка повече и Сборная трябваше да се задоволи със загубата.

В последния си мач Русия се изправя срещу Уелс, където ще трябва да търси поне равенство (зависи как ще свърши мачът между Уелс и Англия), за да продължи на 1/4-финалите.