Словакия се изравни с Уелс и прати Русия на дъното

15.06.2016, 17:46 (обновена 16.06.2016, 15:36)

1 от 3 снимки Назад Напред

евро 2016, словакия, русия

Гол и асистенция за капитана Марек Хамшик

Словакия победи Русия с 2:1 и спечели първи точки на Евро 2016. Тимът на Ян Козак се изравни на върха в група B с Уелс, а Англия и Русия остават с по една точка.

Владимир Вайс и Марек Хамшик се разписаха за Словакия през първата част. Денис Глушков намали резултата в 80-ата минута, но Сборная така и не стигна до изравняването до края.

Въпреки първоначалния натиск на Русия, играчите на Леонид Слутски не успяха да реализират нито едно от създадените положения.

В средата на полувремето силен удар на Слутски мина на сантиметри покрай дясната греда на Козачик, но после дойде времето на словаците.

В 32-рата минута брилянтен пас на Марек Хамшик изведе Вайс, той се справи с опеката на двама бранители във виненочервено и с удар по диагонала откри резултата.

Словакия удвои аванса си още преди почивката. Този път Вайс и Хамшик размениха местата си. След късо изпълнение на корнер, халфът на Наполи получи, намери място за изстрел и с изключително красив удар в горния ляв ъгъл направи резултата 2:0.

Гол, с който Хамшик спокойно се присъединява към този на Димитри Пайе от мача срещу Румъния в класациите за най-добро попадение на Евро 2016 досега.

През втората част отново руският тим бе по-активният, но играчите на Сборная се движеха много бавно по терена, бъркаха пасове и центрирания и създаваха малко положения пред Козачик.

А когато се стигаше до такива, отбраната на Словакия отговаряше подобаващо и се справяше адекватно. До 80-ата минута. След грешка в отбраната на Словакия, топката стигна до Шатов на лявото крило. Той центрира в наказателното поле и намери напълно непокрития Глушаков, който с глава намали – 1:2.

До края руснаците продължиха да атакуват, но словашката отбрана не сбърка повече и Сборная трябваше да се задоволи със загубата.

В последния си мач Русия се изправя срещу Уелс, където ще трябва да търси поне равенство (зависи как ще свърши мачът между Уелс и Англия), за да продължи на 1/4-финалите.

Oще: андрей желязков  владимир вайс  денис глушаков  евро 2016  левски  марек хамшик  николай илиев  русия  словакия  станислав ангелов

Регистриран на: 25.04.2016, 20:42