Ливърпул се измъчи с Лестър, плачевен Челси отнесе четворка

Ливърпул увеличи аванса си на върха, но само с една точка Снимка: Getty Images
Ливърпул увеличи аванса си на върха, но само с една точка

Ливърпул изпусна шанса си да се откъсне на 7 т. на върха в Премиършип и стигна само до 1:1 срещу Лестър на "Анфийлд".

Все пак тимът на Юрген Клоп увеличи аванса си за първото място пред Манчестър Сити на 5 т. благодарение на вчерашната загуба на "гражданите" от Нюкасъл.

Още в 3-ата минута Ливърпул поведе, и то преди от Лестър изобщо да са овладели топката. Добра атака отляво изведе Садио Мане, който с премерен удар по земя в далечния ъгъл направи 1:0.

В добавеното време на първата част обаче Хари Магуайър изравни, след като получи прехвърлящ пас с глава и засече от няколко метра, а защитата на Ливърпул очакваше засада и не реагира добре на ситуацията.

Второто полувреме започна оспорвано с добри прояви и от двата тима. В 58-ата минута съдията подмина чиста дузпа за Ливърпул за нарушение срещу Наби Кейта.

"Мърсисайдци" упражняваха натиск, но мачът се закучи и те не успяваха да създават положения. Все пак в 74-ата минута удар на Фирмино беше спасен от Шмайхел.

По същото време Челси се срина в гостуването на Борнемут и отнесе срамна загуба с 0:4.

"Черешките" нанесоха своя удар след почивката и в 47-ата минута Джошуа Кинг простреля Кепа за 1:0. В 63-ата минута Кинг асистира на Дейвид Брукс, който покачи на 2:0. После отново Кинг се разписа, а в 95-ата минута резервата Чарли Даниълс направи поражението унизително.

Друг тим от топ 6, Тотнъм, също се измъчи в този кръг, но успя да вземе мача си срещу Уотфорд като домакин с 2:1.

Гостите дълго време водеха с гола на Крейг Каткарт в 38-ата минута, но 10 минути преди края Хюн-Мин Сон изравни. В 87-ата минута Фернандо Йоренте с глава донесе трите точки за "шпорите".