Сензацията е факт: Септември (Симитли) елиминира ЦСКА

Шестият в Западната "Б" група Септември (Симитли) изхвърли носителя на Купата ЦСКА и постигна най-големия успех в историята си Снимка: LiveSport.bg
Стойчо Младенов загуби втория си мач след своето завръщане в ЦСКА Снимка: БГНЕС
Стойчо Младенов загуби втория си мач след своето завръщане в ЦСКА

Септември (Симитли) хвърли бомбата на четвъртфиналите за Купата на България, елиминирайки гранда ЦСКА с 2:1.

По този начин трофеят със сигурност ще има нов притежател, след като носителят му през миналия сезон отпадна днес в югозападното градче, а думите на изпълнителния директор на Септември Методи Стойнев, че стадионът там ще се превърне в ад за „червените" се оправдаха напълно.

Принуден от контузиите и наказанията за допинг, наставникът на гостите Стойчо Младенов бе заложил до голяма степен на млади футболисти в своя състав, но те не успяха да се противопоставят на окрилените домакини.

Още през първото полувреме тимът от Симитли се сдоби с аванс при една контраатака чрез гол на крилото Андон Гущеров, а в 70-ата минута опитният нападател Атанас Николов удвои аванса.

Две минути преди края на мача камерунецът Нджонго Присо все пак намали резултата, но „армейците" нямаха време за нещо повече.

Така се стигна до най-големия успех в историята на скромния клуб, заемащ шесто място в Западната „Б" група и момчетата на треньора Стефан Гошев напълно заслужено ще чакат утрешния жребий за полуфиналите, където ще се паднат срещу един измежду елитните Литекс, Локомотив (Пловдив) и Лудогорец.