Стърлинг и Жезус отново качиха Сити на върха

Сити отново е на върха Снимка: Getty Images
Сити отново е на върха

Манчестър Сити отново излезе начело в класирането на Висшата лига след победа с 3:1 като гост на Кристъл Палас.

Два от головете за успеха на „гражданите“ бяха дело на Рахийм Стърлинг, а 10 минути преди края Миливойевич намали с директно изпълнение от свободен удар.

В края на двубоя Сити дори направи дефанзивна смяна, за да си подсигури успеха, като на мястото на Лерой Сане, дал асистенция за втория гол на Стърлинг, се появи Джон Стоунс.

Успокоението за Гуардиола и момчетата му дойде в последната минута, когато резервата Габриел Жезус се разписа за крайното 3:1, но повторенията показаха, че голът му падна след минимална засада.

Тимът на Пеп Гуардиола вече има 83 точки, с равни мачове и една точка повече от Ливърпул, който по-късно днес е домакин на Челси.