С много страдания Реал триумфира в тежко гостуване

Реал взе изстрадани три точки, но даде още една жертва, тъй като Бензема се контузи в края на първото полувреме Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели с 2:1 трудното гостуване на Бетис в Севиля и взе ценни три точки в Ла Лига.

"Кралете" за пореден път не убедиха с играта си, но вече са на четвърто място с 33 т. и се изравниха с третия Севиля, който по-рано днес записа загуба с 0:2 от Атлетик Билбао.

В началото Реал се понрави с играта си на скорост, докато защитата не даваше никакви шансове на силно играещия като домакин противник.

В 13-ата минута "белите" поведоха чрез носителя на "Златната топка" Лука Модрич. Шут на Карвахал беше блокиран, а Модрич посрещна топката от границата на наказателното поле и с левия крак не остави шансове на Пау Лопес - 1:0.

По-късно през първата част Феде Валверде остана сам срещу вратаря, но позволи топката да му бъде отнета. Преди почивката дойде лошата новина за Реал, защото още един от нападателите се контузи - Карим Бензема получи травма на ръката и беше заменен.

В игра обаче не влезе Иско, който все още упорито е държан резерва от Сантяго Солари, а се появи 21-годишният Кристо Гонсалес.

През второто полувреме Бетис успя да наложи натиск и Гуардадо не беше далеч от изравняване с красив удар от въздуха в 60-ата минута.

В 67-ата минута Серхио Каналес беше изведен зад защитата на Реал и вкара топката във вратата, но първоначално беше отсъдена засада. Ситуацията обаче беше разгледана с ВАР и голът беше признат - 1:1.

Последваха тежки минути за Реал, в които тимът продължаваше предимно да се отбранява. В 88-ата минута обаче гостите използваха своя момент - Дани Себайос стреля от фаул във вратарския ъгъл, Пау Лопес беше зле позициониран и нямаше как да се намеси - 2:1 за "Белия балет".