Розберг не е загубил мотивация срещу Хамилтън

Нико Розберг завърши на първо място петъчните тренировки в Мексико

Битката за световната титла във Формула 1 приключи с победата на Люис Хамилтън в Гран при на САЩ в неделя, но неговият съотборник в Mercedes Нико Розберг не е загубил мотивация да спечели последните три старта този сезон.

„Ще трябва да премисля някои неща в отношенията ми с Люис и работата с тима, но целите ми не се променят, искам да спечеля последните три състезания този сезон и догодина да съм претендентите за титлата", обясни в Мексико Сити Розберг.

Германецът беше най-бърз във втората свободна тренировка за Гран при на Мексико, като обновената писта „Емранос Родригес" се завърна във Формула 1 след 23-годишна пауза, а началото на състезателния уикенд се оказа повече от успешно.

Пилотите обаче бяха изненадани от хлъзгавия нов асфалт на трасето, както и от ниските температури за следобедната сесия, което означаваше, че публиката стана свидетел на доста излитания от пистата и проблеми със спирането.

Нико постигна 1.21,531 минути в най-бързата си обиколка с меките сликове в средата на тренировката, а в края заваля дъжд, което върна пилотите на пистата с гумите интермедия, с които те излязоха на трасето за началото на първата сесия. В първата тренировка Нико загуби малко време, тъй като задните му спирачки прегряха и се подпалиха, но в бокса се справиха бързо с този проблем.

Двамата пилоти на Red Bull Даниил Квят и Дениъл Рикардо заеха второ и трето място, като останаха на 0,245 и 0,337 секунди от Нико, а световният шампион Люис Хамилтън завърши 4-и, на 0,430 секунди от съотборника си.

Топ 6 в края на втората сесия допълниха двамата пилоти на Ferrari Себастиан Фетел и Кими Райконен, а място в първата десетка намериха още Валтери Ботас с Williams, Фернандо Алонсо и Дженсън Бътън с McLaren и другият пилот на Williams Фелипе Маса.

Най-бърз в първата тренировка в петък със средно твърдите сликове беше Макс Верстапен с Toro Rosso, но холандецът катастрофира още в първата си обиколка след излизането от бокса в началото на втората сесия и загуби 90 ценни минути за подготовка за утрешния старт.