Ивелин Попов с победен гол и контузия

Попов беше заменен в 67-ата минута, след като получи контузия

Ивелин Попов продължава доброто си представяне с екипа на Спартак Москва, след като беше избран за най-полезен играч в руската Висша лига за миналия месец.

Попето започна като титуляр и реализира единствения гол при победата на столичани при гостуването на Мордовия Саранск с 1:0. Националът обаче получи травма в средата на втората част, заради което се наложи да бъде заменен от Йозбилиз. Тепърва му предстоят изследвания, за да се разбере за колко време ще отсъства от терените.

Българинът откри резултата още в 4-та минута и с този гол Спартак се изкачи временно на третата позиция преди изиграването на останалите мачове от 11-ия кръг на руския шампионат. Московчани имат 20 точки и са на една от втория Локомотив и на шест от лидера ЦСКА.