Страсти, скандали и нова победа на Лудогорец над Левски

Лудогорец победи Левски пред около 8000 души на "Лудогорец Арена"

Лудогорец постигна четвърта поредна победа над Левски на „Лудогорец Арена” в първия кръг на родното първенство за 2016 година. Тимът на Георги Дерменджиев стигна до успех с 2:1 и увеличи аванса си на върха в „А” група на осем точки пред „сините”.

Вандерсон откри резултата още в петата минута в полза на домакините. Лудогорец се възползва от грешка на Прохазка, Марселиньо изведе Вандерсон и бразилецът преодоля Йоргачевич от малък ъгъл.

На почивката Георги Дерменджиев направи редовната си смяна, изваждайки задължителния юноша Венцислав Керчев и на негово място се появи Георги Терзиев.

10 минути след почивката Лудогорец удвои аванса си. Бе отсъдено нарушение на границата на наказателното поле на Левски. Марселиньо застана зад топката и стреля, а след рикошет топката попадна в мрежата на Йоргачевич.

В 70-ата станахме свидетели на най-спорното положение в двубоя. Груб фаул на Козмин Моци в краката на Прохазка накара съдията Никола Попов да вдигне жълт картон на бранителя. След бурно оспорване от страна на „сините” и разговор с помощниците си, Попов промени решението си и изгони Моци с директен червен картон.

Никола Попов пък се застраховаше през пълните 90 минути и свиреше абсолютно всяко докосване между двама играчи като нарушение и безсмислено накъсваше играта.

Останали с човек повече на терена, гостите върнаха един гол в 82-рата минута, благодарение на грешника за първото попадение на Лудогорец – Роман Прохазка. Словакът се възползва от разбъркване в наказателното на домакините и отблизо не остави шансове на Владо Стоянов.

След победата, Лудогорец вече има 39 точки на върха в „А” група. Втори е Берое с 33, който вчера победи Пирин с 3:1, а Левски е трети с 31. Лудогорец и Левски обаче са с мач по-малко от старозагорци.