Скандална победа за Екваториална Гвинея

Екваториална Гвинея стигна по скандален начин до полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации

Домакинът на турнира за Купата на африканските нации Екваториална Гвинея се класира скандално за полуфиналите на турнира, след като успя да отстрани много по-силния отбор на Тунис с 2:1.

Тунис поведе в 70 минута на мача с гол на Ахмед Акаичи, но в самия край съдията свири дузпа за домакините, вкарана от Хавиер Балбоа. Преди това реферът беше дълго убеждаван от играчите на Екваториална Гвинея, че има дузпа, а в началото на дискусията той изобщо не беше убеден, че това е така.

Победният гол за домакините в вкара отново Балбоа в 102 минута с удар от 25 метра и прати Екваториална Гвинея срещу победителя от сблъсъка между Гана и Гвинея.

В края на мача играчите на двата отбора едва не се сбиха на няколко пъти, като в мелето периодично се включваха резерви и представители на треньорските щабове. Накрая на терена нахлуха и зрители, за да отпразнуват победата.

Отделно от това публиката през целия мач замеря играчите на Тунес с бутилки и други предмети и дори успяха да уцелят един от играчите.