6 епични полуфинални битки на европейските първенства | webcafe.bg

6 епични полуфинални битки на европейските първенства

Sportcafe по uefa.com
05.07.2016, 13:07 (обновена 07.07.2016, 12:59)

1 от 6 снимки Назад Напред

Франция – Югославия 4:5, Евро 1960

Първият полуфинал на европейски първенства постави високи стандарти за следващите години. Двата отбора играеха при 1:1 през първото полувреме на „Парк де Пренс“ преди Фрасоа Хойте в 43-тата минута да даде преднина за „петлите“ на почивката. По-късно вкара още един, за да направи резултата 4:2, но Югославия осъществи един от най-великите обрати, вкарвайки три гола в рамките на пет минути. Полуфиналът остава и най-резултатният мач в историята на европейските първенства.

Остават само три мача, след които ще разберем победителят на Евро 2016.

Новият шампион, който ще наследи Испания след двата поредни успеха на „ла фурия“.

Португалия – Уелс и Германия – Франция са двата полуфинала, от които ще излязат победителите, които ще спорят за трофея на 10 юли.

Остава по-малко от седмица до големият финал, но днес ще се върнем назад в годините, за да си припомним 6 от най-великите полуфинални сблъсъци в историята на европейските първенства.

Вижте ги в галерията.

Oще: 1/2-финали  германия  дийтер мюлер  евро 1960  евро 1976  евро 1984  евро 1988  евро 2000  евро 2008  евро 2016  европейско първенство  жан-франсоа домерг  западна германия  италия  полуфинали  португалия  руи жордао  турция  уелс  франция  фрасоа хойте  хайнц флохе  холандия  югославия