Безпомощен Левски се удави в Черно море

Черно море удари Левски в последния кръг от редовния сезон. Двата тима ще се срещнат още два пъти до края на шампионата

В последния кръг от редовния сезон на Първа лига Черно море победи Левски с 1:0 в Каварна и прекрати серия от седем поредни шампионатни загуби срещу "сините".

Герой и голмайстор за "моряците" отново беше Александър Цветков, който вкара два гола на "Герена", когато Черно море отстрани Левски за Купата на България с 3:2 през есента. А легендата на "сините" Георги Иванов-Гонзо отново триумфира срещу бившия си отбор, водейки от скамейката борбения и добре организиран тим на "моряците".

В мача нямаше много футболни достойнства. През първото полувреме съдията Станислав Тодоров подмина чиста дузпа за Левски за нарушение на Венков срещу Божидар Краев. След това и домакините имаха претенции за наказателен удар, след като топката се отби в ръката на Яблонски при опит за центриране.

Най-чистото положение през първата част пропусна Бабатунде Адениджи пред вратата на Михайлов. Пламен Николов сгреши при изнасянето на топката и я подари на нигериеца, който обаче не успя да отправи достатъчно добър прехвърлящ удар.

След почивката шут на Краев беше спасен от Михайлов и малко по-късно Черно море поведе. В 64-ата минута Сърджан Лукин направи елементарна грешка при опита си да гардира една топка на аутлинията, Александър Цветков му я отне и от няколко места порази Николай Кръстев - 1:0 за моряците.

Левски правеше ялови опити да изравни резултата, а при една от контраатаките на Черно море Балджийски стреля силно и Кръстев спаси интригата в мача. Три минути преди края Давид Яблонски получи директен червен картон за неспортсменско посягане срещу Стефан Станчев и остави гостите с 10 души.

В последните минути удари на Аниете бяха блокирани и така Левски записа втора загуба при новия си треньор Николай Митов след тази от Берое.

"Сините" остават на второто място с 51 точки, на 5 пред ЦСКА-София и на 13 зад Лудогорец. Черно море е четвърти с 43 т.