Унгария шокира Австрия

Унгария стартира с победа на Евро 2016
Адам Салай откри резултата в 62-рата минута и веднага отиде да празнува в прегръдките на феновете
В 66-ата Австрия остана с човек по-малко на терена, след като Драгович получи леко пресилен втори жълт картон за нарушение в противниковото наказателно поле.
Хубав прехвърлящ удар на Золтан Щибер в 87-ата минута сложи точка на спора и осигури победата за унгарците

Унгария поднесе една от големите изненади досега на Евро 2016, след като победи с 2:0 Австрия в първия мач от последната група F. И двата гола паднаха през втората част, а австрийците играха почти половин час с човек по-малко.

Австрийците започнаха ударно двубоя, като още в 30-ата секунда страничният стълб спря удар на Давид Алаба и не му позволи да отбележи най-бързия гол на европейски футболни финали.

Постепенно унгарците изравниха мача, но така и не създадоха интересно положение през първата част. Вместо това Габор Кирай, който се превърна в най-възрастния футболист на европейски първенства със своите 40 години и 74 дни (подобри постижението от 39 г. и 91 дни на Лотар Матеус), трябваше да спасява мощен удар на Юнузович.

През втората част обаче Унгария обърна развоя. Още в началото Джуджак стреля силно от дистанция, но Алмер се застрахова и боксира.

Така дойде 62-рата минута, когато Адам Салай избяга от засадата, излезе сам срещу Алмер и не сбърка за 1:1, след което се потопи в прегръдките на феновете.

Четири минути по-късно Австрия остана с човек по-малко на терена, след като Драгович получи леко пресилен втори жълт картон за нарушение в противниковото наказателно поле.

Останали 10 срещу 11, австрийците опитаха натиск, но три минути преди края на редовното време бяха хванати на контраатака. Дълъг пас намери резервата Золтан Щибер, който излезе сам срещу Алмер, успя да го прехвърли и оформи крайното 2:0.

Така, Унгария потегли с победа участието си на Евро 2016 и поведе класирането в групата. В късния мач един срещу друг се изправят отборите на Португалия и Исландия.