Сезонът на буквата Б?

Фернандо Торес има 6 гола в Европа през сезона и е надеждата на Челси за още, в отсъствието на Демба Ба. Снимка: getty images

Задъханите нощи на немска доминация във вторник и сряда вероятно са стреснали Европа. В четвъртък вечер е ред на големите мачове в Лига Европа. Полуфиналите не предлагат в менюто немска футболна кухня... Това вероятно означава: По-спокойни откъм емоции двубои и логика в търсенето на фаворити.

Челси и Бенфика са такива, поне така твърдят букмейкърите.

Англичаните отиват в Базел, за да осигурят добър резултат преди реванша. Рафаел Бенитес предупреди, че на Челси трябват голове в Швейцария. Но стадион "Сейнт Якобс Парк" вече три пъти се е превръщал в Гробница за английски грандове.

През 2002 г. на Ливърпул му трябваше победа там, за да стигне елиминациите в Шампионската лига, но след 0:3 на почивката успя само да изравни.

През 2011-а Манчестър Юнайтед имаше нужда от равен в последния си мач от групата, за да стигне осминафинал. Падна с 1:2...

Преди 2 седмици Тотнъм пристигна в реванш от четвъртфиналите, след като бе се добрал до 2:2 у дома. Стигна пак до същия резултат и отпадна с дузпи.

Челси поне може да се успокоява, че това е първа среща, а реваншът си е у дома. Тимът обаче е заплашен да остане без нито един от петте трофея, които атакува в началото на сезона. В други два турнира - за Купата на Лигата и тази на Футболната асоциация, Челси стигна именно до полуфиналите. В световното клубно първенство загуби финал.

Бенфика отива в Турция, за да гостува на едно от най-трудните места. Фенербахче елиминира едни други "орли" на четвъртфинал - Лацио. Преди година римският клуб представи ново попълнение - орлицата Виктория, която бе уволнена с дресьора си от Бенфика и се премести в Рим. Там я пускат преди мач с небесносили лентички, както го правеха преди в Лисабон.
Бенфика ще се надява Виктория да е отнесла със себе си към Рим каръка, та сега да не повтори съдбата на Лацио.

Преди няколко дни Фенербахче реално изгуби шансове за титлата в Турция, след като изостана на 7 т. зад Галатасарай. Предстои му полуфинал за купата у дома, а и в Лига Европа. Сезон без трофей би бил провал. Срещу Бенфика ще е мъчно...

Как ви звучи - това е сезонът на буквата "Б" в евротурнирите? Байерн, Борусия, Бенфика... А четвъртият - Базел (или може би Бенитес)?