България би с 3:2 САЩ на свой терен в Чикаго

В пълната с българи зала в Чикаго, нашите взеха първата си победа в Световната лига за годината.

България спечели първа победа от 8 мача на Световната лига, като удари с 3:2 (24, 17, -14, -13, 12) волейболистите на САЩ. Мачът се водеше гостуване в Хофман Истейт, предградие на Чикаго, но се оказа, че сме домакини...

От 4300 зрители в залата, поне 3500 бяха българи и нашите се чувстваха като в Двореца на спорта във Варна. Дойде им и самочувствие, което сякаш се бе изпарило след серията загуби.

За Щатите това бе първо поражение в Лигата, те натрупаха 7 поредни победи преди това.
Двубоят бе драма и шоу, като в първия гейм изоставахме с 19:24, което във волейбола е на практика безнадеждна ситуация - съперникът има 5 геймбола. Но обърнахме и спечелихме с 26:24!

В третия и четвъртия гейм нашите, които водеха с 2:0, видимо бяха уморени или просто американците играха могъщо - спечелиха ги на 14 и на 13 точки. И когато психологическото предимство изглеждаше изцяло на янките, българите се вдигнаха и ги биха в тайбрека!

До края на груповата фаза остават две гостувания на Сърбия идния уикенд, а след това приемаме два пъти Русия.