ЦСКА и Лудогорец не направиха спектакъл за празника на "червените"

Десподов беше най-близо до гола, но уцели гредата след центрирането на Манолев

ЦСКА и Лудогорец завършиха 0:0 на националния стадион "Васил Левски" в дербито от плейофната шестица на Първа лига.

Двубоят беше без значение за класирането, тъй като разградчани вече си осигуриха седма поредна титла на България, но двата тима играха за честта си пред 25 000 зрители, дошли да видят и празненствата по случай 70-годишнината на ЦСКА.

"Червените" не успяха да зарадват публиката с победа навръх юбилея си, тъй като и те, и Лудогорец предложиха предпазлива игра с малко на брой положения пред двете врати.

В 25-ата минута Черниаускас спаси удар на Саша, а в края на полувремето гостите стигнаха до най-добрата си възможност за целия мач.

Тогава Шверчок отправи нисък удар, топката се удари в гредата, после и в ръката на Черниаускас и излезе в корнер.

Второто полувреме започна със заря, за да затвърди впечатлението, че извън терена се случваха по-интересните неща. Все пак още в 46-ата минута Броун трябваше да спасява изстрел на Десподов.

В 71-ата минута дойде големият шанс на ЦСКА. Манолев центрира и Десподов засече много добре от точката на дузпата, но кълбото се отби в гредата.

До края имаше много борба и малко футбол, а нулевото равенство се запази, с което и 13-те точки разлика между първия и втория в класирането.