Рома догони Юве след победа в Удине, Вутов на пейката

Рома се изравни с Ювентус, но е с мач повече. Снимка: Getty Images
Рома се изравни с Ювентус, но е с мач повече.

Рома спечели ценна победа с 1:0 като гост на Удинезе в мач от 17-ия кръг на Серия А. "Вълците" измъкнаха трите точки след спорен гол през първото полувреме, който се оказа единствен в мача.

Давиде Астори реализира в 16-а минута, а попадението породи сериозни полемики. Топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията.

Реферът зачете попадението, а домакините претендираха, че кълбото не е преминало голлинията с пълния си обем.

След гола Рома се защитаваше умело и Удинезе нямаше много сериозни положения за изравнителен гол.

Най-добрата възможност за домакините пропусна Габриел Силва, който не успя да вкара отблизо. В групата на Удинезе за мача бе юношата на Левски Антонио Вутов, който досега играеше в младежката формация, а сега чака своя официален дебют за Удинезе.

С победата Рома се изравни на върха с Ювентус поне за няколко часа. Юве приема Интер тази вечер в дербито на кръга.