Бербатов титуляр при загуба на Монако

Сезонът на Бербатов и Монако коренно се различава от миналия.

Димитър Бербатов започна като титуляр при загубата на своя Монако с 0:2 като гост на Рен в среща от френското първенство. Българският нападател не успя да помогне на монегаските и в 81-а минута отстъпи мястото си на Валер Жермен.

Рен поведе още в 10-а минута след автогол на Аймен Абдебур, а още 9 по-късно Ола Тойвонен направи 2:0. Въпреки че до края оставаше много време, Монако не успя да стигне поне до частичен обрат.

Гостите трудно стигаха до голови ситуации, като най-доброто положение се откри пред Мартиал, който нацели гредата. Това е пета загуба за Монако в шампионата от началото на сезона и тимът е едва на 10-о място в класирането на 14 точки след лидера Марсилия.

Шампионът Пари Сен Жермен спечели с минималното 1:0 у дома срещу Ница с гол на Златан Ибрахимович от дузпа в 15-а минута. Шведът реализира от бялата точка наказателния удар, отсъден за нарушение срещу Лукас и донесе успеха в полза на столичани, които изостават на точка след лидера в класирането Олимпик Марсилия.

Пари Сен Жермен има девет поредни победи във всички турнири. Ланс постигна важна победа в борбата за оставане в елита с 2:0 срещу Мец. Успехът измъкна Ланс от зоната на изпадащите преди останалите мачове от кръга.