Нова издънка на Интер, Наполи се откъсна начело

Икарди пропусна дузпа, а Интер отново се провали и се отдалечи от върха Снимка: Getty Images
Икарди пропусна дузпа, а Интер отново се провали и се отдалечи от върха

Интер записа втора поредна загуба в Серия "А" и след 0:1 в гостуването на Сасуоло се отдалечи от върха в класирането.

Победен гол на Диего Фалчинели с глава в 34-ата минута развали настроението на "нерадзурите" точно преди празниците. В началото на второто полувреме капитанът на Интер Мауро Икарди пропусна дузпа и така отборът му взе само точка от последните си три мача в първенството, след като допреди това вървеше без загуба.

Интер е трети с 40 т., на една зад втория Ювентус, който по-късно посреща Рома в дербито на кръга.

В друг мач от кръга Наполи надделя с 3:2 над Сампдория у дома и събра 45 т. на първото място в класирането.

И петте гола паднаха през първото полувреме, като гостите откриха само след две минути игра с гол от пряк свободен удар на Гастон Рамирес от 30 метра. Алан направи 1:1 в 16-ата минута, но Фабио Куалярела вкара дузпа в 27-ата и даде нова преднина на Сампдория.

В 33-ата минута Лоренцо Инсиние се възползва от подаване на Мертенс и направи 2:2, а отново белгиецът асистира и на Марек Хамшик няколко минути по-късно за победния гол. Хамшик вкара своето попадение номер 116 за Наполи и така се превърна в голмайстор номер 1 в историята на клуба, изпреварвайки Диего Марадона.

Наполи завърши мача с 10 души заради втори жълт картон на Марио Руи в 77-ата минута, но въпреки това ще посрещне Коледа като първенец в подреждането.