Могъщ Салах и велик Алисон разплакаха Наполи и класираха Ливърпул напред

След миг Салах ще вкара гола, който се оказа единствен и класира Ливърпул за елиминациите Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели с 1:0 срещу Наполи на "Анфийлд" в решителния последен мач от група C на Шампионската лига.

Така "мърсисайдци" се класираха по инфарктен начин за фазата на елиминациите и изхвърлиха днешния си съперник от турнира.

На играчите на Юрген Клоп им трябваше успех с 1:0 или с два гола разлика, а попадение на Мохамед Салах през първата част се оказа достатъчно за тях. В края обаче те бяха близо до провал, но спасяване на Алисон ги измъкна.

От първите минути Ливърпул пое инициативата и постепенно наложи натиск през първата част.

След няколко опасни атаки и пробиви на Салах по десния фланг, голът падна в 34-ата минута. Тогава египтянинът финтира Кулибали в наказателното поле и от малък ъгъл с десния крак прекара между краката на Оспина за 1:0.

Наполи имаше няколко шанса за контраатаки преди почивката, но не ги разви по най-добрия начин.

През второто полувреме Ливърпул търсеше нов гол, но пропускаше, а през последните 20 минути и гостите вече нямаха друг избор, освен да погледнат по-смело към вратата на Алисон.

Така мачът стана двуостър и на няколко пъти Оспина отчете спасявания срещу Салах и Мане, докато за Наполи пропусна Кайехон.

Три минути преди края Садио Мане направи невероятен пропуск, след като беше изведен на идеална позиция от Салах.

В 92-ата минута се стигна до най-драматичния момент - Аркадиуш Милик остана сам срещу Алисон и стреля, но вратарят спаси. После Мане направи още един удивителен пропуск и не уцели вратата напълно сам срещу Оспина.

По същото време Пари Сен Жермен си свърши работата в Белград и победи Цървена звезда с 4:1, с което си осигури първото място в групата.

Единсон Кавани откри в 10-ата минута след асистенция на Мбапе, а в 40-ата Неймар направи 2:0. След почивката Гобелич върна един гол за домакините, но по-късно Маркиньос покачи на 3:1.

В 92-ата минута и Килиан Мбапе се разписа, за да оформи крайния резултат.

Във финалното класиране в група C ПСЖ е победител с 11 т., Ливърпул е втори с 9 т., а Наполи също с 9 остава трети, докато Цървена звезда е на последното място с 4 т.