Волейболната ни трагедия продължава

Имахме доста по-добри моменти в Световната лига през годините...

Волейболистите на България регистрираха пета поредна загуба в Световната лига.

Нашите паднаха като гости на настоящия победител в турнира Русия с 0:3 (18:25, 22:25, 15:25) в първия мач помежду им от 4-ия кръг в Група "В".

В началните минути на двубоя, след няколко добри изяви на Тодор Алексиев, Цветан Соколов и компания, момчетата на Камило Плачи поведоха с 4:3 точки. В тези минути обаче домакините от Русия подеха инициативата и стигнаха до 5:5, когато Мусерски сгреши и върна топката в българско владение.

Последва епизод, в които играта бе предимно точка за точка, като нашите волейболисти взеха аванс – 10:9, но руснаците изравниха, а след това излязоха и с 2 точки напред, след хубава точка за домакините дошла след блокада.

В този момент Камило Плачи поиска прекъсване, явно забелязал някои колебливи страни на отбора си. А при 16:12 в полза на Сборная дойде и второто техническо прекъсване.

С подновяването на играта Тодор Алексиев проведе хубава атака, за да намали на 13:16, а след това Добромир Димитров се отчете с хубав сервис. Алексиев бе в основата на една контраатака – 14:16, но Павлов намери чиста права и прецизно покачи на 17:14. След това дойде сравнително неприятен епизод в мача за българите, а руснаците имаха аванс от 5 точки – 19:14, когато Камило Плачи поиска нова пауза. Тя обаче не помогна, а Денис Бирюков отбеляза 20-а точка в полза на Русия. В самия края на гейма се забеляза значително оживяване на в българските редици, като след няколко добри прояви, както и силен сервис на Соколов, родната селекция намали актива на опонента си, но грешен сервис на Соколов донесе нужната точка на руснаците, които в крайна сметка спечелиха частта с 25:18.

Вторият гейм започна по добър начин за нашия тим, а това позволи първото техническо прекъсване на дойде при 8:6 в полза на България. След паузата домакините наваксаха една точка, но в ответната им атака Теодор Салпаров се справи отлично и покачи на 9:7. Националите ни стояха доста по-равностойно на терена, в сравнение с първата част, а в самия край на гейма хубав блок на Тодор Скримов направи резултата 22:22, но опитът на Русия си каза думата, и така домакините затвориха частта при 25:22.

Третият гейм започна по-кошмарен начин за „лъвовете“, които до първото техническо прекъсване успяха да завоюват само една точка – 8:1. След паузата нашите играчи успяха да вземат още няколко точки, за да се стигне до 11:7. Без да си дава много зор Русия стигна до 19:10, когато Плачи поиска прекъсване в опит да промени нещо в играта на възпитаниците си. Въпреки това, грешките продължиха, а от това се възползва съперникът на България, който направи 22:11, за да се стигне до 25:15.

РУСИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)