"Златен гол" на Куарешма прати Португалия на 1/4-финалите

Голът на Рикардо Куарешма в 117-ата минута прати Португалия на 1/4-финал
Феновете очакваха интересен мач, но не знаеха колко бъркат...
Иван Перишич впечатли с прическата си, но този път нямаше късметът, който го сполетя срещу Испания
Ситуация от редовното време, в която Нани претендира за дузпа, но такава не бе отсъдена
Кристиано Роналдо не бе на ниво, но пък точно след неговия пропуск Куарешма успя да забоде топката на празна врата и да донесе успеха за Португалия
Да удариш в точния момент: 117-а минута, след първия точен удар във вратата

Резервата Рикардо Куарешма донесе изстрадана победа за Португалия с 1:0 над Хърватия и прати родината си на 1/4-финалите на Евро 2016, където тимът на Фернандо Сантош ще се изправи срещу Полша.

Редовното време завърши при резултат 0:0, а голът на победата дойде в 117-ата минута с единствения точен удар в мача.

Нулевото първо полувреме не донесе нищо интересно освен няколко по-здрави сблъсъка, но пък ни липсваха головите положения.

Двамата треньори направиха промени в съставите си. За Португалия още в началото на второто полувреме влезе Ренато Санчес. Никола Калинич пък замени безполезния Марио Манджукич.

Нещата на терена обаче така и не се промениха. Нито един точен удар в двете врати за целите 90 минути и логично се стигна до продължения.

В тях продължихме да гледаме същата скука, докато не дойдоха последните 10 минути. И докато 110 минути не видяхме точен удар, Хърватия и Португалия бяха оставили всичко за последните 10.

В 113-ата Домагой Вида пропусна, след като не успя да се възползва от увисването на Руи Патрисио и с глава не успя да намери опразнената врата.

Три по-късно Иван Перишич стреля с глава, но ударът му срещна страничната греда.

В ответната атака португалците хванаха противника си неподготвен. Топката стигна до Роналдо. Неговият удар бе спасен от Субашич, но резервата Куарешма не пропусна при добавката на празна врата.

1/4-финалът срещу Полша ще бъде на „Велодром” в Марсилия на 30 юни, четвъртък, от 22:00 часа.