Brexit и на Евро 2016! Кой ще спре Исландия?

Най-горещата сензация на Евро 2016 е факт!

Исландия изригна като вулкана Ейяфятлайокутъл и поднесе най-горещата сензация на Евро 2016! Коравите руси мъже изхвърлиха Англия с 2:1 от шампионата на Стария континент и причиниха преждевременен Brexit, по-шокиращ и от резултатите на референдума.

Смелчаците, които все още нямат поражение в турнира, вече мислят за следващата битка. Техен съперник на четвъртфиналите ще бъде домакинът Франция. Докъде ще стигне впечатляващият поход на тима, чийто шансове за титлата се оценяваха на 125-1?

Рой Ходжсън, когото можем да броим за безработен след историческия срам, извърши цели шест промени в състава спрямо последния мач от групата срещу Словакия (0:0). На пейката останаха Адам Лалана и Джейми Варди, а сред титулярите се завърнаха Уейн Рууни и Хари Кейн.

Лудото начало на сблъсъка в Ница доведе до три гола само за 18 минути. Тон даде Рууни от дузпа, отсъдена за нарушение на исландския вратар Ханес Халдорсон срещу Рахийм Стърлинг.

После обаче северняците се хвърлиха в атака и като на шега обърнаха резултата в своя полза под смразяващия сърцето рев на феновете си. Най-напред Рагнар Сигурдсон вкара отблизо след ужасяваща грешка на английската отбрана.

А след това Колбайн Сигторсон напредна и стреля по земя от около 15 метра. Джо Харт се изложи с нескопосана намеса и топката се озова в мрежата му.

До края на първото полувреме англичаните изглеждаха силно дезиорентирани, макар че Кейн можеше да изравни с хубав удар от въздуха. Претенциите за дузпа срещу Деле Али не бяха уважени от словенския рефер Дамир Скомина.

Десет минути след почивката Сигурдсон завъртя страхотна задна ножица, но този път Харт извади късмет, тъй като изстреляната от упор топка попадна право в тялото му. Явно това дойде в повече на Ходжсън, който най-после пусна Варди вместо Стърлинг.

И този ход обаче не промени картината на терена. Англичаните владееха повече и създаваха илюзия за превъзходство, но исландците се бранеха безупречно и органзираха светкавични контри.

При една от тях Биркир Саеварсон стреля опасно над гредата. А в 84-ата минута Арон Гунарсон можеше да сложи точка, но Харт отрази мощния му шут.