Юнайтед гледа ли това? Хааланд дебютира с хеттрик за Дортмунд

Хааланд дебютира с хеттрик за Дортмунд.

Ерлинг Хааланд избра Борусия Дортмунд пред Манчестър Юнайтед и още в дебюта си за германския клуб младият нападател показа, че не е сбъркал. Норвежецът направи страхотен мач и наниза хеттрик при успеха на вестфаленци с 5:3 като гости на Аугсбург.

До 46-ата минута Дортмунд губеше с 0:2, но сътвори паметен обрат най-вече благодарение на новия си голмайстор, който преди няколко седмици бе привлечен от австрийския Ред Бул Залцбург.

Още по-изумителното е, че Хааланд записа хеттрика си само за малко повече от половин час игра, след като влезе от резервната скамейка десетина минути след началото на втората част.

Той намали на 2:3 точно 183 секунди след стъпването си на терена, а след това добави още две попадения. Юлиан Брант и Джейдън Санчо реализираха другите голове за Борусия. Флориан Нийдерлехнер беше №1 за Аугсбург този следобед с два гола, а веднъж точен беше и Марко Рихтер.

Голямата звезда на терена обаче беше 19-годишният Хааланд.