Челси победи щастливо, Юнайтед излезе трети

Вилиан донесе победата на Челси в 89-та минута.

Челси запази преднината си от 7 точти пред втория Манчестър Сити след щастлива победа с 1:0 у дома над Евертън в двубой от междинния 25-ти кръг. Вилиан се разписа в 89-та минута.

След изпълнението на фаул Тим Хауърд боксира, топката отиде на крака на Вилиан, а след изстрела на бразилеца кълбото рикошира в Стивън Нейсмит и влетя в мрежата. Минута преди това гостите бяха останали с човек по-малко заради червен картон на Гарет Бари.

Шампионът Манчестър Сити записа едва първата си победа в последните пет мача след категорично 4:1 като гост на Стоук Сити.

В герой за "гражданите" се превърна Серхио Агуеро, който отбеляза два гола за своя отбор.

Джеймс Милнър и Самир Насри добавиха по едно попадение за отбора на Мануел Пелегрини. Питър Крауч изравни в 37-та минута, но това се оказа почетно попадение за възпитаниците на Марк Хюз.

Манчестър Юнайтед си върна третото място във временното класиране след 3:1 над Бърнли на "Олд Трафорд". Едно денонощие на третата позиция прекара Арсенал, но "дяволите" изпревариха лондончани, а и Саутхемптън отново мина пред тях след 0:0 с Уест Хем.

Крис Смолинг се появи в игра в четвъртата минута, а секунди по-късно отбеляза. В добавеното време на първото полувреме защитникът вкара и втори гол.

Между тези две попадения се разписа Дани Ингс. Робин ван Перси подпечата успеха с гол от дузпа в 82-та минута. Интересно е, че Смолинг се появи на мястото на Фил Джоунс, който се контузи.