Челси спечели с малко, но впечатли много

Еден Азар бе вдъхновителят на гостите.

Челси изигра голям мач и повали Манчестър Сити в неговата крепост "Етихад" за първи път през сезона във Висшата лига на Англия.

"Гражданите" бяха безгрешни до този момент пред своя публика, като бяха постигнали 11 победи от 11 срещи.

Също така отборът на Пелегрини бе в серия от 8 последователни победи в Премиършип, но бе безсилен пред блестящата тактика на Моуриньо.

Португалецът заложи на стабилна отбрана и убийствени контраатаки, които объркваха защитата на Сити.

На три пъти и гредите спряха Челси иначе победата на лондончани можеше да е още по-убедителна.

Голмайсторът бе необичаен - Бранислав Иванович, но ударът му си заслужаваше и напълно подхождаше на страхотния мач, който изиграха двата отбора.

В 32-та минута Рамиреш отправи удар, който бе избит от защитник, но топката се върна в Бранислав Иванович, който с далечен изстрел преодоля вратаря Джо Харт.

В последните минути Сити натисна да вземе поне точка, но Петер Чех отрази силен удар на влезлия като резерва Йоветич.

Така Челси постигна дубъл над Сити, след като през есента спечели с 2:1 на "Стамфорд Бридж".

Еден Азар до голяма степен бе вдъхновителят на гостите и слаломираше с лекота между футболистите в небесносиньо.

Манчестър Сити и Челси имат по 53 точки и изостават на 2 точки зад лидера Арсенал.