Барселона загуби първи точки - 0:0 в Малага

Меси бе атакуван от бразилеца на Малага Уелингтон.

Барселона загуби първите си две точки за сезона - 0:0 като гост на Малага в нервен мач.

Каталунците изпуснаха няколко чудесни положения за гол, като почти не позволиха на домакините да създадат такова пред вратата им. Най-интересната ситуация за Малага дойде 20 минути преди края, когато Луис Алберто стреля от пряк свободен удар.

Барса е с нула инкасирани попадения за сезона, вече в 6 официални мача - 5 в Примера и 1 в Шампионската лига. Така 540 минути вратата на отбора не е поразявана.

Лионел Меси създаде най-интересното и в този двубой, а в края бе атакуван бурно от Уелингтон от Малага, който го хвана за гърлото, после за лицето и го бутна на земята. Но получи само жълт картон от рефера.

Бразилският централен защитник Миранда вкара във втори пореден мач и донесе 1:0 за шампиона Атлетико на терена на Алмерия.

Други мачове от петия кръг: Севиля - Реал Сосиедад 1:0, Гранада - Леванте 1:2, Райо Валекано - Атлетик 2:1, Ейбар - Виляреал 1:1.

В класирането водят Барселона и Севиля с по 13 точки, Атлетико има 11, а Реал е с 9.