Мария Гроздева взе Световната купа на 25 метра спортен пистолет

Гроздева, която е и президент на Българския стрелкови съюз, спечели седма олимпийска квота Снимка: Getty Images

Голямата българска състезателка по спортна стрелба Мария Гроздева постигна нов голям успех.

Тя спечели Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет в Пекин. В много силно състезание, в което участваха всички звезди на световната спортна стрелба, Гроздева влезе с 6-и резултат на финала (587 т.), а първа бе германката Моника Карш с резултат 593 т. - една точка под световния рекорд на друга българка Диана Йоргова.

На финала обаче Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 т. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35, а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30.

С тази победа Мария си осигури седмо участие на Олимпийски игри, от които вече има 2 златни и три бронзови медала. Останалите ни състезателки се класираха съответно 18-а (Антоанета Бонева с 582 т.) и 44-та (Мирослава Минчева с 574).